Events
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ISU DANUBIA SERIES 2 - CZECH OPEN - Benatky nad Jizerou, Czech Republic - 1-3 October 2021
 
Heats 222 m JUNIOR E GIRLS
 Race 81, Group 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.165 GAZSI Noemi  JSE24.402 
2.5156 Elif Do?a DERIN  KGSK24.540
3.287 KOVACS Luca  TDKE28.128
4.4110 Antonina OSTROWSKA  ORL28.358
5.323 Anna CHLÁDKOVÁ  KSB32.929
 Race 82, Group 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3163 Yelyzaveta SOLOVIOVA  KHV24.759 
2.167 GYORGY Mira  JSE26.862
3.424 Sarka SEJPALOVA  KSB28.402
4.283 WICHA-ILLES Emilia  TDKE28.822
 Race 83, Group 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2162 Kateryna MOISIEIEVA  KHV25.139 
2.4150 Efsa POLAT  TUR25.310
3.320 Julie PNOVSKA  KSB27.165
4.182 TAMAS Ramona  TDKE27.859
 Race 84, Group 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2154 Elzem TA?  ALSK25.515 
2.130 Laura NEVRELOVA  KSB27.201
3.484 URBANEK Orsolya  TDKE28.079
4.360 SZABO Janka  JSE28.642
5.52 Soraya-Gabriela GAINUSA  GSD28.952
 
Semi Final 222 m JUNIOR E GIRLS
 Race 92, Group 2     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.184 URBANEK Orsolya  TDKE28.575 
2.287 KOVACS Luca  TDKE28.736
3.3110 Antonina OSTROWSKA  ORL28.917
4.460 SZABO Janka  JSE29.167
5.523 Anna CHLÁDKOVÁ  KSB32.616
 Race 93, Group 2     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.120 Julie PNOVSKA  KSB26.997 
2.282 TAMAS Ramona  TDKE27.207
3.324 Sarka SEJPALOVA  KSB27.433
4.483 WICHA-ILLES Emilia  TDKE28.808
5.52 Soraya-Gabriela GAINUSA  GSD28.847
 Race 96, Group 1     (3 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1163 Yelyzaveta SOLOVIOVA  KHV24.379 
2.2162 Kateryna MOISIEIEVA  KHV24.757
3.3150 Efsa POLAT  TUR24.960
4.467 GYORGY Mira  JSE26.769
 Race 97, Group 1     (4 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.165 GAZSI Noemi  JSE24.123 
2.2156 Elif Do?a DERIN  KGSK24.284
3.3154 Elzem TA?  ALSK24.489
4.430 Laura NEVRELOVA  KSB26.887
 
Final 222 m JUNIOR E GIRLS
 Race 104, Group 4     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.460 SZABO Janka  JSE28.536 
2.183 WICHA-ILLES Emilia  TDKE29.432
3.22 Soraya-Gabriela GAINUSA  GSD29.572
4.3110 Antonina OSTROWSKA  ORL29.819
5.523 Anna CHLÁDKOVÁ  KSB33.645
 Race 106, Group 3     (2 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.120 Julie PNOVSKA  KSB26.854 
2.282 TAMAS Ramona  TDKE27.113
3.484 URBANEK Orsolya  TDKE28.069
4.324 Sarka SEJPALOVA  KSB28.214
5.587 KOVACS Luca  TDKE28.787
 Race 108, Group 2     (3 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1154 Elzem TA?  ALSK24.8055 
2.2150 Efsa POLAT  TUR24.9493
3.430 Laura NEVRELOVA  KSB26.7062
4.367 GYORGY Mira  JSE26.8401
 Race 110, Group 1     (4 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.165 GAZSI Noemi  JSE24.10934 
2.4162 Kateryna MOISIEIEVA  KHV24.80421
3.2156 Elif Do?a DERIN  KGSK30.34113
3163 Yelyzaveta SOLOVIOVA  KHVP5
 
Distance Classification 222 m JUNIOR E GIRLS
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.65 GAZSI Noemi  JSE1341|1|124.109
2.162 Kateryna MOISIEIEVA  KHV2211|2|224.757
3.156 Elif Do?a DERIN  KGSK3132|2|324.284
4.163 Yelyzaveta SOLOVIOVA  KHVP51|1|P24.379
  Final, Group 2
5.154 Elzem TA?  ALSK151|3|124.489
6.150 Efsa POLAT  TUR232|3|224.949
7.30 Laura NEVRELOVA  KSB322|4|326.706
8.67 GYORGY Mira  JSE412|4|426.769
  Final, Group 3
9.20 Julie PNOVSKA  KSB13|1|126.854
10.82 TAMAS Ramona  TDKE24|2|227.113
11.84 URBANEK Orsolya  TDKE33|1|328.069
12.24 Sarka SEJPALOVA  KSB43|3|427.433
13.87 KOVACS Luca  TDKE53|2|528.128
  Final, Group 4
14.60 SZABO Janka  JSE14|4|128.536
15.83 WICHA-ILLES Emilia  TDKE24|4|228.808
16.2 Soraya-Gabriela GAINUSA  GSD35|5|328.847
17.110 Antonina OSTROWSKA  ORL44|3|428.358
18.23 Anna CHLÁDKOVÁ  KSB55|5|532.616


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Kilimanjaro
Bioracer
Engo
Skate-Tec
Impakt Sport
Eraton Race Timers
Web-TV
Sebra Sports