Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
OLYMPIC HOPES 2021 - Budapest, Hungary - 17-19 September 2021
Heats 500 m JUNIOR D GIRLS
Race 158, Group 1 (1 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
89
DOBRAN Reka
MTK
52.198
2.
4
36
TOTH Liza Emma
FTC
52.310
3.
3
167
Katarina ONDREJCAKOVA
SKMA
57.436
4.
2
18
PUTNOKI Maja
BSSE
1:00.857
Race 159, Group 1 (2 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
125
AMSCHL Kira
TDKE
50.824
2.
2
64
SZABÓ Jázmin
JSE
54.827
3.
1
33
KESZTHELYI Greti
FTC
1:00.463
Race 160, Group 1 (3 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
92
KISS-GEBORA Flora
MTK
50.480
2.
2
35
NAGY Reka
FTC
50.732
3.
1
5
Ljiljana RADELJA
METEOR
57.753
4.
4
17
KISS-VIDA Dorka
BSSE
1:01.268
Race 161, Group 1 (4 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
39
VEGI Liana Dorina
FTC
51.920
2.
4
148
Henrietta MÀRTON
ISK
53.754
3.
3
91
HASZONITS Hanna
MTK
55.137
4.
1
21
JONA Gitta
DVTK
59.746
Race 162, Group 1 (5 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
40
MOLNAR Natasa Z.
FTC
52.440
2.
4
160
Sofija RODIC
INLINE
52.520
3.
1
90
DUNAY Gerda
MTK
55.333
4.
2
147
Cynthia GERE
ISK
1:01.932
Race 163, Group 1 (6 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
34
MOLNAR Reka
FTC
51.002
2.
1
93
ZHOU Xiaoyi
MTK
53.371
3.
2
166
Kristina BURDELAKOVA
PRK
55.611
4.
4
37
TURMEZEI Viktoria
FTC
1:01.436
Quarter Final 500 m JUNIOR D GIRLS
Race 171, Group 1 (1 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
34
MOLNAR Reka
FTC
49.945
2.
2
39
VEGI Liana Dorina
FTC
50.463
3.
3
160
Sofija RODIC
INLINE
51.979
4.
4
93
ZHOU Xiaoyi
MTK
52.303
Race 172, Group 1 (2 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
125
AMSCHL Kira
TDKE
49.625
2.
3
36
TOTH Liza Emma
FTC
50.848
3.
2
89
DOBRAN Reka
MTK
52.538
4.
4
148
Henrietta MÀRTON
ISK
55.132
Race 173, Group 1 (3 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
92
KISS-GEBORA Flora
MTK
50.274
2.
2
35
NAGY Reka
FTC
50.292
3.
3
40
MOLNAR Natasa Z.
FTC
50.637
4.
4
64
SZABÓ Jázmin
JSE
54.923
Semi Final 500 m JUNIOR D GIRLS
Race 181, Group 1 (1 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
34
MOLNAR Reka
FTC
49.649
2.
2
92
KISS-GEBORA Flora
MTK
49.809
3.
4
36
TOTH Liza Emma
FTC
50.639
4.
3
40
MOLNAR Natasa Z.
FTC
51.278
Race 182, Group 1 (2 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
125
AMSCHL Kira
TDKE
49.859
2.
3
39
VEGI Liana Dorina
FTC
51.646
3.
4
160
Sofija RODIC
INLINE
51.978
4.
2
35
NAGY Reka
FTC
P
Final 500 m JUNIOR D GIRLS
Race 198, Group 6 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
147
Cynthia GERE
ISK
1:00.990
2.
1
17
KISS-VIDA Dorka
BSSE
1:01.122
3.
2
37
TURMEZEI Viktoria
FTC
1:01.733
Race 200, Group 5 (2 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
5
Ljiljana RADELJA
METEOR
59.029
2.
3
33
KESZTHELYI Greti
FTC
1:00.870
3.
4
18
PUTNOKI Maja
BSSE
1:02.135
4.
2
21
JONA Gitta
DVTK
1:17.297
Race 202, Group 4 (3 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
91
HASZONITS Hanna
MTK
54.026
2.
3
166
Kristina BURDELAKOVA
PRK
54.506
3.
2
90
DUNAY Gerda
MTK
1:07.837
4.
4
167
Katarina ONDREJCAKOVA
SKMA
1:19.846
Race 204, Group 3 (4 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
89
DOBRAN Reka
MTK
52.762
2.
1
93
ZHOU Xiaoyi
MTK
53.428
3.
3
64
SZABÓ Jázmin
JSE
55.269
4.
4
148
Henrietta MÀRTON
ISK
1:03.011
Race 206, Group 2 (5 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
35
NAGY Reka
FTC
52.440
5
2.
1
36
TOTH Liza Emma
FTC
52.723
3
3.
2
40
MOLNAR Natasa Z.
FTC
52.816
2
3
160
Sofija RODIC
INLINE
DNF
Race 208, Group 1 (6 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
34
MOLNAR Reka
FTC
49.833
34
2.
2
92
KISS-GEBORA Flora
MTK
49.986
21
3.
4
39
VEGI Liana Dorina
FTC
52.115
13
3
125
AMSCHL Kira
TDKE
P
5
Distance Classification 500 m JUNIOR D GIRLS
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
34
MOLNAR Reka
FTC
1
34
1|1|1|1
49.649
2.
92
KISS-GEBORA Flora
MTK
2
21
1|1|2|2
49.809
3.
39
VEGI Liana Dorina
FTC
3
13
1|2|2|3
50.463
4.
125
AMSCHL Kira
TDKE
P
5
1|1|1|P
49.625
Final, Group 2
5.
35
NAGY Reka
FTC
1
5
2|2|P|1
50.292
6.
36
TOTH Liza Emma
FTC
2
3
2|2|3|2
50.639
7.
40
MOLNAR Natasa Z.
FTC
3
2
1|3|4|3
50.637
8.
160
Sofija RODIC
INLINE
DNF
2|3|3|NF
51.978
Final, Group 3
9.
89
DOBRAN Reka
MTK
1
1|3|1
52.198
10.
93
ZHOU Xiaoyi
MTK
2
2|4|2
52.303
11.
64
SZABÓ Jázmin
JSE
3
2|4|3
54.827
12.
148
Henrietta MÀRTON
ISK
4
2|4|4
53.754
Final, Group 4
13.
91
HASZONITS Hanna
MTK
1
3|1
54.026
14.
166
Kristina BURDELAKOVA
PRK
2
3|2
54.506
15.
90
DUNAY Gerda
MTK
3
3|3
55.333
16.
167
Katarina ONDREJCAKOVA
SKMA
4
3|4
57.436
Final, Group 5
17.
5
Ljiljana RADELJA
METEOR
1
3|1
57.753
18.
33
KESZTHELYI Greti
FTC
2
3|2
1:00.463
19.
18
PUTNOKI Maja
BSSE
3
4|3
1:00.857
20.
21
JONA Gitta
DVTK
4
4|4
59.746
Final, Group 6
21.
147
Cynthia GERE
ISK
1
4|1
1:00.990
22.
17
KISS-VIDA Dorka
BSSE
2
4|2
1:01.122
23.
37
TURMEZEI Viktoria
FTC
3
4|3
1:01.436
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters