Events
Oslo-OSK Open
Belfort-Grand Lion
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ISU DANUBIA 1, SLOVAK OPEN 2021 - Spisska Nova Ves, Slovak Republic - 3-5 September 2021
 
Heats 333 m JUNIOR E GIRLS
 Race 229, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.155 GAZSI Noemi  JSE36.121 
2.661 TACZMAN Mira  JSE40.781
3.5109 Antonina OSTROWSKA  ORL43.785
4.3138 Michaela DUDASOVA  STEZ45.362
5.4123 Alexandra MARUSAKOVA  PRK50.055
6.2136 Michaela SKLADANA  SKMA58.605
 Race 230, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4153 Yelyzaveta SOLOVIOVA  KHV35.106 
2.156 GYORGY Mira  JSE39.524
3.559 SZABO Janka  JSE42.839
4.2139 Lenka VASTUSKOVA  STEZ49.285
5.360 SZMETENA Maja  JSE49.421
 Race 231, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3152 Kateryna MOISIEIEVA  KHV37.173 
2.557 MARINKA-TOTH Anna  JSE37.600
3.24 Soraya-Gabriela GAINUSA  GSD44.489
4.1135 Ela MAJIRSKA  SKMA48.193
5.458 MARINKA-TOTH Reka  JSE48.321
 
Semi Final 333 m JUNIOR E GIRLS
 Race 235, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1135 Ela MAJIRSKA  SKMA48.263 
2.3139 Lenka VASTUSKOVA  STEZ48.923
3.258 MARINKA-TOTH Reka  JSE49.125
4.460 SZMETENA Maja  JSE51.130
5.5123 Alexandra MARUSAKOVA  PRK56.883
6.6136 Michaela SKLADANA  SKMA58.460
 Race 237, Group 1     (2 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.155 GAZSI Noemi  JSE35.088 
2.2152 Kateryna MOISIEIEVA  KHV36.581
3.361 TACZMAN Mira  JSE39.119
4.459 SZABO Janka  JSE42.239
5.5138 Michaela DUDASOVA  STEZ52.233
 Race 238, Group 1     (3 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1153 Yelyzaveta SOLOVIOVA  KHV34.805 
2.257 MARINKA-TOTH Anna  JSE37.421
3.356 GYORGY Mira  JSE38.367
4.4109 Antonina OSTROWSKA  ORL42.607
5.54 Soraya-Gabriela GAINUSA  GSD44.286
 
Final 333 m JUNIOR E GIRLS
 Race 259, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1135 Ela MAJIRSKA  SKMA46.934 
2.358 MARINKA-TOTH Reka  JSE47.290
3.460 SZMETENA Maja  JSE53.651
4.2139 Lenka VASTUSKOVA  STEZ54.383
5.5123 Alexandra MARUSAKOVA  PRK54.936
6.6136 Michaela SKLADANA  SKMA59.892
 Race 261, Group 2     (2 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.161 TACZMAN Mira  JSE39.1373 
2.259 SZABO Janka  JSE40.9722
3.3109 Antonina OSTROWSKA  ORL42.0361
4.44 Soraya-Gabriela GAINUSA  GSD43.941
5.5138 Michaela DUDASOVA  STEZ45.043
 Race 263, Group 1     (3 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1153 Yelyzaveta SOLOVIOVA  KHV34.69834 
2.3152 Kateryna MOISIEIEVA  KHV36.93121
3.457 MARINKA-TOTH Anna  JSE37.21813
4.556 GYORGY Mira  JSE39.0358
5.255 GAZSI Noemi  JSE1:01.8085
 
Distance Classification 333 m JUNIOR E GIRLS
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.153 Yelyzaveta SOLOVIOVA  KHV1341|1|134.698
2.152 Kateryna MOISIEIEVA  KHV2211|2|236.581
3.57 MARINKA-TOTH Anna  JSE3132|2|337.218
4.56 GYORGY Mira  JSE482|3|438.367
5.55 GAZSI Noemi  JSE551|1|535.088
  Final, Group 2
6.61 TACZMAN Mira  JSE132|3|139.119
7.59 SZABO Janka  JSE223|4|240.972
8.109 Antonina OSTROWSKA  ORL313|4|342.036
9.4 Soraya-Gabriela GAINUSA  GSD43|5|443.941
10.138 Michaela DUDASOVA  STEZ54|5|545.043
  Final, Group 3
11.135 Ela MAJIRSKA  SKMA14|1|146.934
12.58 MARINKA-TOTH Reka  JSE25|3|247.290
13.60 SZMETENA Maja  JSE35|4|349.421
14.139 Lenka VASTUSKOVA  STEZ44|2|448.923
15.123 Alexandra MARUSAKOVA  PRK55|5|550.055
16.136 Michaela SKLADANA  SKMA66|6|658.460


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Engo
Kilimanjaro
Eraton Race Timers
Sebra Sports
Bioracer
Web-TV