Events
Oslo-OSK Open
Belfort-Grand Lion
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ISU DANUBIA 1, SLOVAK OPEN 2021 - Spisska Nova Ves, Slovak Republic - 3-5 September 2021
 
Heats 500 m JUNIOR E GIRLS
 Race 34, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5152 Kateryna MOISIEIEVA  KHV58.652 
2.156 GYORGY Mira  JSE58.820
3.258 MARINKA-TOTH Reka  JSE1:11.303
4.34 Soraya-Gabriela GAINUSA  GSD1:11.604
5.4136 Michaela SKLADANA  SKMA1:28.774
 Race 35, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5153 Yelyzaveta SOLOVIOVA  KHV52.925 
2.361 TACZMAN Mira  JSE1:01.022
3.159 SZABO Janka  JSE1:06.550
4.2139 Lenka VASTUSKOVA  STEZ1:18.278
5.4135 Ela MAJIRSKA  SKMA1:27.292
 Race 36, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.455 GAZSI Noemi  JSE53.328 
2.357 MARINKA-TOTH Anna  JSE57.852
3.5109 Antonina OSTROWSKA  ORL1:03.561
4.6123 Alexandra MARUSAKOVA  PRK1:13.588
5.160 SZMETENA Maja  JSE1:16.795
2138 Michaela DUDASOVA  STEZDNS
 
Final 500 m JUNIOR E GIRLS
 Race 49, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.160 SZMETENA Maja  JSE1:18.411 
2.2135 Ela MAJIRSKA  SKMA1:24.675
3.3136 Michaela SKLADANA  SKMA1:42.672
 Race 51, Group 2     (2 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.259 SZABO Janka  JSE1:02.5812 
2.1109 Antonina OSTROWSKA  ORL1:02.8181
3.44 Soraya-Gabriela GAINUSA  GSD1:08.753
4.358 MARINKA-TOTH Reka  JSE1:10.403
5.5123 Alexandra MARUSAKOVA  PRK1:14.079
6.6139 Lenka VASTUSKOVA  STEZ1:32.124
 Race 53, Group 1     (3 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1153 Yelyzaveta SOLOVIOVA  KHV52.51034 
2.255 GAZSI Noemi  JSE52.78721
3.4152 Kateryna MOISIEIEVA  KHV55.39213
4.357 MARINKA-TOTH Anna  JSE56.3598
5.661 TACZMAN Mira  JSE1:01.4095
6.556 GYORGY Mira  JSE1:04.2253
 
Distance Classification 500 m JUNIOR E GIRLS
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.153 Yelyzaveta SOLOVIOVA  KHV1341|152.510
2.55 GAZSI Noemi  JSE2211|252.787
3.152 Kateryna MOISIEIEVA  KHV3131|355.392
4.57 MARINKA-TOTH Anna  JSE482|456.359
5.61 TACZMAN Mira  JSE552|51:01.022
6.56 GYORGY Mira  JSE632|658.820
  Final, Group 2
7.59 SZABO Janka  JSE123|11:02.581
8.109 Antonina OSTROWSKA  ORL213|21:02.818
9.4 Soraya-Gabriela GAINUSA  GSD34|31:08.753
10.58 MARINKA-TOTH Reka  JSE43|41:10.403
11.123 Alexandra MARUSAKOVA  PRK54|51:13.588
12.139 Lenka VASTUSKOVA  STEZ64|61:18.278
  Final, Group 3
13.60 SZMETENA Maja  JSE15|11:16.795
14.135 Ela MAJIRSKA  SKMA25|21:24.675
15.136 Michaela SKLADANA  SKMA35|31:28.774
  Heats, Group 1
138 Michaela DUDASOVA  STEZDNSNS


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Eraton Race Timers
Sebra Sports
Bioracer
Kilimanjaro
Engo
Web-TV