Events
Oslo-OSK Open
Belfort-Grand Lion
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ISU DANUBIA 1, SLOVAK OPEN 2021 - Spisska Nova Ves, Slovak Republic - 3-5 September 2021
 
Heats 500 m JUNIOR C BOYS
 Race 128, Group 1     (1 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.453 MAJOR Dominik  FTC45.142 
2.581 HOLLOSY Dominik  TKKSE47.534
3.242 KESZTHELYI David  FTC48.658
4.175 GYORY Peter  MTK53.076
5.322 Tadeas KRAJ  KSB57.148
 Race 129, Group 1     (2 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.183 Emils Reinis RUDZITIS  JLSS46.394 
2.497 Maksims SOLEICUKS  SPARS47.129
3.3125 Damian MARCIN  PRK51.551
4.215 Martin PRANTL  METEOR1:03.117
 Race 130, Group 1     (3 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2120 Luka JASIC  INLINE47.152 
2.380 GARDIAN Lajos Zsombor  TKKSE48.299
3.141 DERDAK Akos  FTC48.339
4.414 Fran LUETIC  METEOR51.005
 Race 131, Group 1     (4 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.582 Linards Reinis LAIZANS  JLSS46.320 
2.196 Tomass KITOKS  SPARS47.787
3.343 MOLNAR Borisz Z.  FTC48.500
4.4141 Alexej VASTUSKO  STEZ55.896
5.213 Filip BILKIC  METEORP
 Race 132, Group 1     (5 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.395 Valters KANBERGS  SPARS46.916 
2.252 JANCSÓ Zalán  TKKSE48.591
3.4140 Matus DURISKA  STEZ49.008
4.176 HEMZ? Botond  MTK51.574
 
Quarter Final 500 m JUNIOR C BOYS
 Race 140, Group 2     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1140 Matus DURISKA  STEZ49.164 
2.2125 Damian MARCIN  PRK52.528
3.375 GYORY Peter  MTK53.374
4.4141 Alexej VASTUSKO  STEZ55.242
5.513 Filip BILKIC  METEOR1:00.272
 Race 141, Group 2     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.142 KESZTHELYI David  FTC49.639 
2.214 Fran LUETIC  METEOR50.626
3.422 Tadeas KRAJ  KSB55.804
4.515 Martin PRANTL  METEOR56.306
5.376 HEMZ? Botond  MTK1:00.198
 Race 144, Group 1     (3 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.295 Valters KANBERGS  SPARS46.505 
2.183 Emils Reinis RUDZITIS  JLSS46.655
3.452 JANCSÓ Zalán  TKKSE46.666
4.380 GARDIAN Lajos Zsombor  TKKSE47.415
 Race 145, Group 1     (4 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.182 Linards Reinis LAIZANS  JLSS45.854 
2.2120 Luka JASIC  INLINE46.129
3.396 Tomass KITOKS  SPARSP
4.441 DERDAK Akos  FTC48.344
 Race 146, Group 1     (5 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.153 MAJOR Dominik  FTC44.523 
2.297 Maksims SOLEICUKS  SPARS45.854
3.381 HOLLOSY Dominik  TKKSE46.014
4.443 MOLNAR Borisz Z.  FTC48.620
 
Semi Final 500 m JUNIOR C BOYS
 Race 166, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.282 Linards Reinis LAIZANS  JLSS45.670 
2.197 Maksims SOLEICUKS  SPARS45.813
3.381 HOLLOSY Dominik  TKKSE46.588
495 Valters KANBERGS  SPARSP
 Race 167, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.153 MAJOR Dominik  FTC45.251 
2.452 JANCSÓ Zalán  TKKSE46.453
3.2120 Luka JASIC  INLINE46.803
4.383 Emils Reinis RUDZITIS  JLSS46.970
 
Final 500 m JUNIOR C BOYS
 Race 189, Group 5     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.315 Martin PRANTL  METEOR51.100 
2.476 HEMZ? Botond  MTK51.136
3.1141 Alexej VASTUSKO  STEZ53.612
4.222 Tadeas KRAJ  KSB54.849
5.513 Filip BILKIC  METEOR1:00.476
 Race 191, Group 4     (2 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1140 Matus DURISKA  STEZ48.624 
2.242 KESZTHELYI David  FTC48.737
3.314 Fran LUETIC  METEOR51.614
4.575 GYORY Peter  MTK53.189
4125 Damian MARCIN  PRKP
 Race 193, Group 3     (3 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
180 GARDIAN Lajos Zsombor  TKKSE
241 DERDAK Akos  FTC
343 MOLNAR Borisz Z.  FTC
495 Valters KANBERGS  SPARS
 Race 195, Group 2     (4 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.181 HOLLOSY Dominik  TKKSE47.0095 
2.383 Emils Reinis RUDZITIS  JLSS47.1073
3.2120 Luka JASIC  INLINE47.1722
4.496 Tomass KITOKS  SPARS47.2121
 Race 197, Group 1     (5 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.153 MAJOR Dominik  FTC44.75134 
2.282 Linards Reinis LAIZANS  JLSS45.28321
3.397 Maksims SOLEICUKS  SPARS45.31813
4.452 JANCSÓ Zalán  TKKSE45.4828
 
Distance Classification 500 m JUNIOR C BOYS
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.53 MAJOR Dominik  FTC1341|1|1|144.523
2.82 Linards Reinis LAIZANS  JLSS2211|1|1|245.283
3.97 Maksims SOLEICUKS  SPARS3132|2|2|345.318
4.52 JANCSÓ Zalán  TKKSE482|3|2|445.482
  Final, Group 2
5.81 HOLLOSY Dominik  TKKSE152|3|3|146.014
6.83 Emils Reinis RUDZITIS  JLSS231|2|4|246.394
7.120 Luka JASIC  INLINE321|2|3|346.129
8.96 Tomass KITOKS  SPARS412|P|447.212
  Final, Group 3
9.95 Valters KANBERGS  SPARS1|1|P |-46.505
10.80 GARDIAN Lajos Zsombor  TKKSE2|4 |-47.415
11.41 DERDAK Akos  FTC3|4 |-48.339
12.43 MOLNAR Borisz Z.  FTC3|4 |-48.500
  Final, Group 4
13.140 Matus DURISKA  STEZ13|1|148.624
14.42 KESZTHELYI David  FTC23|1|248.658
15.14 Fran LUETIC  METEOR34|2|350.626
16.75 GYORY Peter  MTK44|3|453.076
17.125 Damian MARCIN  PRKP3|2|P51.551
  Final, Group 5
18.15 Martin PRANTL  METEOR14|4|151.100
19.76 HEMZ? Botond  MTK24|5|251.136
20.141 Alexej VASTUSKO  STEZ34|4|353.612
21.22 Tadeas KRAJ  KSB45|3|454.849
22.13 Filip BILKIC  METEOR5P|5|51:00.272


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Eraton Race Timers
Web-TV
Engo
Sebra Sports
Kilimanjaro
Bioracer