Events
Oberstdorf-OSS
Amsterdam-MIST
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS-3 (CD-2) - Bergamo, Italy - 12-14 November 2021
 
Final 1000 metre Junior C Men
 Race 275, Group 8     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.6152 Matteo GIANA  VGT1:43.503 
2.3118 Thaddäus ZIMMERMANN  ETR1:45.490
3.1138 Stijn DE VRIES  STH1:47.297
4.4113 Andrea PAOLETTI  BOR2:02.573
5.2133 Haakon Anders BIERMANN  OSK2:09.597
5125 Valentijn WILHELM  IJVZDNS
 Race 276, Group 7     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.6148 Gabin CARRIE  USO1:47.148 
2.2132 Aron FEIRING  OSK1:47.698
3.5107 Joseph ARMSTRONG  ALD1:47.786
4.3146 Jesse TUINSTRA  TRL1:47.996
5.1135 Philip DINIZ  SCT1:48.287
6.4109 Malo TILLY  ASMB1:50.179
 Race 277, Group 6     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1134 Daniele ZAMPEDRI  SCP1:53.838 
2.4117 Tijmen VAN LAETHEM  ERL1:54.786
3.2137 Harmen LAMMERS  STH1:54.820
4.3131 Fredrik COLBENSEN-TVETEN  OSK1:54.966
 Race 278, Group 5     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2130 Eirik ANDERSEN  OSK1:48.054 
2.4150 Tymeo LIBEAU  USO1:49.439
3.6153 Lowie DEKENS  YDS1:49.966
4.3127 Max KLEINRENSINK  NSV1:50.347
5.5142 Magnus RATDAL  TKK1:51.225
6.1112 Edoardo COLTURI  BOR1:57.007
 Race 279, Group 4     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2128 Herwan MESPREUVE  OAST1:40.191 
2.5149 Mathias LAVECCHIA  USO1:40.245
3.1122 Junior DE BLOIS  IHCL1:40.319
4.4123 Kai-Arne OTTENHOFF  IHCL1:40.487
5.3111 Pietro ANTONIOLI  BOR1:41.451
 Race 280, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5136 Aaron Van Quang PIETROBONO  SES1:41.911 
2.4110 Alex MAESTRI  BOR1:42.470
3.3139 Larsen CASUBOLO  STKG1:42.556
4.2144 Tsjerk VAN DER MEER  TRL1:42.758
5.1126 Willem MURRAY  NIRC1:45.444
 Race 287, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3151 Massimiliano PICCHIARELLI  VGT1:41.0963 
2.2129 Miika KLEVSTUEN  OSK1:41.1082
3.5145 Mathys FABER  TRL1:43.9351
4.4121 Timo VALENTIJN  IHCL2:19.317
1143 Robin METZ  TRLP
 Race 288, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3108 Louis MOUHOT  ASMB1:46.00234 
2.2147 Franck Edward Julien TEKAM  USO1:46.10221
3.4140 Jonas DE JONG  SVU1:46.17813
4.1124 Nick ENDEVELD  IJVZ1:46.1868
5.5141 Pelle BOLSIUS  SVU1:46.5185


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Sebra Sports
Impakt Sport
Web-TV
Eraton Race Timers
Engo
Bioracer
Skate-Tec
Kilimanjaro