Events
Oberstdorf-OSS
Amsterdam-MIST
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS-3 (CD-2) - Bergamo, Italy - 12-14 November 2021
 
Semi Final 500 metre Junior D Women
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 5 skaters)
 Race 116, Group 4     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.135 Serena MAUCERI  VGT56.935Q
2.45 Caterina CANCLINI  BOR57.775Q
3.227 Mijke LAMMERS  STH57.943 
4.326 Amelie MÜNCH  SLI58.301
 Race 117, Group 4     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.132 Ilaria FONTANELLA  UGP55.893Q
2.313 Ief STRAATHOF  IHCL55.973Q
3.26 Rebecca TODESCO  BOR58.293
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 5 skaters)
 Race 118, Group 3     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.17 Isra GHARSALLAOUI  CGALE52.213Q
2.211 Charlotte SCHULZ  ETR53.008Q
3.34 Sofia PEDRANZINI  BOR54.030
4.431 Yente BROUWERS  TRL54.206
5.524 Rachele Yara DOLCI  SES58.238
 Race 119, Group 3     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.129 Neeltsje DE BOER  TRL52.614Q
2.23 Serena COLA  BOR53.613Q
3.32 Anita ANTONIOLI  BOR54.657 
4.49 Tamar KOOLWIJK  DKIJV54.793
5.512 Greta HÄUPL  ETR55.617
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 4 skaters)
 Race 120, Group 2     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.428 Lise DIJKSTRA  TRL52.214Q
2.114 Fleur ALKEMADE  IJVZ52.648Q
3.223 Giulia MARELLI  SES53.285 
4.315 Lisa DEN HERTOG  IJVZ-    
 Race 121, Group 2     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.119 Djoeke SCHMITZ  SCT53.265Q
2.322 Sara VAN DE POL  SCT53.371Q
3.217 Beatrice PAGLIA  PIN53.483 
4.421 Amber VAN DER HEIDE  SCT-    
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 4 skaters)
 Race 122, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.21 Nina TRABUCCHI  BOR50.613Q
2.118 Camilla ZAZZARINI  SCP50.633Q
3.320 Esther DROST  SCT50.807 
4.410 Frida KISSMANN  ETR52.253
 Race 123, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.133 Lis-Victoria NGO MOUAHA  USO49.747Q
2.234 Viola COMBA  VGT51.618Q
3.316 Sofija RODIC  INT52.124 
430 Janna Wietske VAN DER ENDE  TRLP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Eraton Race Timers
Skate-Tec
Sebra Sports
Web-TV
Kilimanjaro
Engo
Impakt Sport
Bioracer