Events
Oberstdorf-OSS
Amsterdam-MIST
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
EASTER CUP 40TH - SPECIAL JUBILEE EDITION- - Gent, Belgium - 16-17 April 2022
 
Quarter Finals 777 meter Men Junior C
  3 Races (the best 3 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 10 skaters)
 Race 17, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4149 Lowie DEKENS  YDS1:22.182Q
2.315 Tijmen VAN LAETHEM  ERL1:24.018Q
3.260 Pierre-Alexis SAINTOT  LUX1:26.720Q
4.1105 Kieran DE MEULEMEESTER  STKG1:26.724
5.54 Dante DALILI  ALD1:38.744
 Race 18, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4104 Larsen CASUBOLO  STKG1:23.730Q
2.380 Kick WESSELS  STA1:26.234Q
3.1128 Lieuwe VAN DEN BERG  SVU1:28.946Q
4.25 Tom SMITH  ALD1:32.738 
 Race 19, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4135 Massimiliano PICCHIARELLI  VGT1:20.746Q
2.170 Aaron Van Quang PIETROBONO  SES1:20.955Q
3.341 Quintin HARTJESVELD  IHCL1:21.804Q
4.581 Luuk VAN DE PEET  STA1:31.892 
5.2129 Jayden BOS  SVU1:33.760
 
Semi Final 777 meter Men Junior C
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 5 skaters)
 Race 49, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1135 Massimiliano PICCHIARELLI  VGT1:15.759Q
2.270 Aaron Van Quang PIETROBONO  SES1:16.128Q
3.315 Tijmen VAN LAETHEM  ERL1:16.653
4.460 Pierre-Alexis SAINTOT  LUX1:25.185
5.5128 Lieuwe VAN DEN BERG  SVU1:28.645
 Race 50, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3104 Larsen CASUBOLO  STKG1:19.624Q
2.2149 Lowie DEKENS  YDS1:20.194Q
3.141 Quintin HARTJESVELD  IHCL1:21.416 
4.480 Kick WESSELS  STA1:21.567
5.5105 Kieran DE MEULEMEESTER  STKG1:37.187
 
Final 777 meter Men Junior C
 Race 77, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.181 Luuk VAN DE PEET  STA1:29.408 
2.25 Tom SMITH  ALD1:29.678
3.3129 Jayden BOS  SVU1:34.998
4.44 Dante DALILI  ALD1:36.992
 Race 78, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.141 Quintin HARTJESVELD  IHCL1:22.2083 
2.280 Kick WESSELS  STA1:24.2682
3.360 Pierre-Alexis SAINTOT  LUX1:24.7001
4.4128 Lieuwe VAN DEN BERG  SVU1:28.978
5.5105 Kieran DE MEULEMEESTER  STKG1:31.847
 Race 79, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1135 Massimiliano PICCHIARELLI  VGT1:16.87434 
2.270 Aaron Van Quang PIETROBONO  SES1:17.47221
3.4104 Larsen CASUBOLO  STKG1:17.51313
4.315 Tijmen VAN LAETHEM  ERL1:17.6568
5.5149 Lowie DEKENS  YDS1:35.5145
 
Distance Classification 777 meter Men Junior C
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.135 Massimiliano PICCHIARELLI  VGT1341|1|11:15.759
2.70 Aaron Van Quang PIETROBONO  SES2212|2|21:16.128
3.104 Larsen CASUBOLO  STKG3131|1|31:17.513
4.15 Tijmen VAN LAETHEM  ERL482|3|41:16.653
5.149 Lowie DEKENS  YDS551|2|51:20.194
  Final, Group 2
6.41 Quintin HARTJESVELD  IHCL133|3|11:21.416
7.80 Kick WESSELS  STA222|4|21:21.567
8.60 Pierre-Alexis SAINTOT  LUX313|4|31:24.700
9.128 Lieuwe VAN DEN BERG  SVU43|5|41:28.645
10.105 Kieran DE MEULEMEESTER  STKG54|5|51:26.724
  Final, Group 3
11.81 Luuk VAN DE PEET  STA14|11:29.408
12.5 Tom SMITH  ALD24|21:29.678
13.129 Jayden BOS  SVU35|31:33.760
14.4 Dante DALILI  ALD45|41:36.992


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Bioracer
Skate-Tec
Eraton Race Timers
Engo
Kilimanjaro
Web-TV
Sebra Sports