Events
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ISU WORLD CUP 3 - OLYMPIC QUALIFYING - Debrecen, Hungary - 18-21 November 2021
 
Preliminaries 500 m Men
  17 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Heats, total 40 skaters)
 Race 54     (1 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.12 Konstantin IVLIEV  RUS41.035Q
2.11 Maxime LAOUN  CAN41.154Q
3.26 Martin KOLENC  CRO42.425 
4.156 Wei-Cheng LIAO  TPE43.849
5.203 Edin BRANKOVIC  BIH44.271
 Race 55     (2 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.194 KWAK Yoon-Gy  KOR41.031Q
2.50 Abzal AZHGALIYEV  KAZ41.113Q
3.24 Adrian LUDTKE  GER41.884q
4.140 Matthias WOLFGANG  AUT43.905
22 Radek FAJKUS  CZEDNS
 Race 56     (3 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1 LIU Shaoang  HUN40.727Q
2.34 Roberts KRUZBERGS  LAT41.341Q
3.102 Gert-Jan GOEMINNE  BEL42.516 
4.42 Julian MACARAEG  PHI42.779
5.152 Jun-Peng SU  TPE44.330
 Race 57     (4 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.67 Jordan PIERRE-GILLES  CAN41.485Q
2.19 Andrew HEO  USA41.771Q
3.92 Andrea CASSINELLI  ITA41.966q
4.28 Dimitar GEORGIEV  BUL43.227
5.188 Sidney K CHU  HKG45.030
 Race 58     (5 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2 LIU Shaolin Sandor  HUN41.178Q
2.192 Teppei KIKUCHI  JPN41.773Q
3.147 Nicolas LABORDE  COL43.287 
4.176 Lubomir KALCHEV  BUL1:10.111
97 Lukasz KUCZYNSKI  POLP
 Race 59     (6 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.66 KRUEGER John-Henry  HUN40.986Q
2.84 Niall TREACY  GBR41.817Q
3.130 Ethan DE ROSE  NZL43.183 
4.136 Dominic ANDERMANN  AUT43.570
5.197 Lucas Jun Jie NG  SGP44.885
 Race 60     (7 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.60 Daniil EIBOG  RUS42.004Q
2.73 Quentin FERCOQ  FRA42.084Q
3.131 Ethan TREACY  GBR42.090 
4.198 Trevor Xu Xuan TAN  SGP43.649
5.38 Akash ARADHYA  IND43.670
 Race 61     (8 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.70 Melle VAN 'T WOUT  NED42.032Q
2.78 Kota KIKUCHI  JPN42.175Q
3.121 Jonathan MOODY  GBR42.282 
4.185 Tawan THOMAS  FRA42.455
5.142 Aleksandr ZHERMANOV  BLR43.512
 Race 62     (9 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.52 HWANG Daeheon  KOR40.725Q
2.184 YU Songnan  CHN40.863Q
3.23 Ryan PIVIROTTO  USA41.528q
4.139 Adriaan DEWAGTERE  BEL42.051
5.174 Murat TAHTACI  TUR42.944
 Race 63     (10 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4 Sébastien LEPAPE  FRA41.810Q
2.9 Stijn DESMET  BEL42.266Q
3.119 Keanu BLUNDEN  AUS42.662 
4.190 Xin SUI  HKG43.110
5.187 Tobias PIETSCH  GER43.794
 Race 64     (11 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.54 REN Ziwei  CHN41.238Q
2.195 PARK Jang Hyuk  KOR41.367Q
3.25 Reinis BERZINS  LAT41.776q
4.33 Tunay SIMSEK  TUR41.983
5.37 Thibault MÉTRAUX  SUI44.590
 Race 65     (12 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.48 WU Dajing  CHN41.217Q
2.15 Adil GALIAKHMETOV  KAZ41.303Q
3.21 Nico ANDERMANN  AUT42.701 
4.163 Nikita NEMIRO  UKR43.042
123 Zdenek SEJPAL  CZEDNS
 Race 66     (13 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.8 Dylan HOOGERWERF  NED41.870Q
2.7 Pietro SIGHEL  ITA41.981Q
3.148 Danylo FEDORENKO  UKR43.509 
4.208 Sean Qi Jun YEO  MAS46.958
137 Endijs VIGANTS  LATDNS
 Race 67     (14 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.53 Pavel SITNIKOV  RUS41.653Q
2.103 Yanghun Ben JUNG  GER41.744Q
3.27 Michal NIEWINSKI  POL41.984q
4.44 Oleh HANDEI  UKR42.063
5.29 Liam O BRIEN  IRL43.614
 Race 68     (15 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.17 Denis NIKISHA  KAZ41.436Q
2.13 Vladislav BYKANOV  ISR41.582Q
3.101 Katsunori KOIKE  JPN41.805q
4.180 Brendan COREY  AUS42.405
5.199 Jing Feng XU  SGP45.582
 Race 69     (16 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.16 Steven DUBOIS  CAN41.519Q
2.204 Thomas NADALINI  ITA41.827Q
3.81 Diane SELLIER  POL42.179 
4.40 Tarik OMERAGIC  BIH43.343
5.169 Ivan MARTINIC  CRO44.562
 Race 70     (17 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5 Itzhak DE LAAT  NED41.790Q
2.98 Brandon KIM  USA41.799Q
3.32 Furkan AKAR  TUR42.777 
4.161 Chun-Chieh LIN  TPE43.751
5.183 Heorhi ARLOU  BLR43.943


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Bioracer
Web-TV
Sebra Sports
Kilimanjaro
Engo
Eraton Race Timers
Skate-Tec
Impakt Sport