Events
Oberstdorf-OSS
Amsterdam-MIST
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ISU WORLD CUP 2 - OLYMPIC QUALIFYING - Nagoya, Japan - 28-31 October 2021
 
Preliminaries 1000 m Women
  13 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Heats, total 35 skaters)
 Race 80     (1 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.7 Sofia PROSVIRNOVA  RUS1:33.560Q
2.27 KONYA Zsofia  HUN1:33.801Q
3.72 Olga TIKHONOVA  KAZ1:34.325q
4.26 Tineke DEN DULK  BEL1:35.359
5.77 Hanna IZAFATAVA  BLR1:40.199
 Race 81     (2 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.42 ZHANG Chutong  CHN1:33.138Q
2.14 Florence BRUNELLE  CAN1:33.227Q
3.74 Kathryn THOMSON  GBR1:33.445q
4.25 Gina JACOBS  GER1:33.964
5.18 Katrin MANOILOVA  BUL1:34.963
 Race 82     (3 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.36 HAN Yu Tong  CHN1:35.634Q
2.65 Sumire KIKUCHI  JPN1:35.690Q
3.11 Nikola MAZUR  POL1:37.020 
4.101 Anna YAKIMOVA  BUL1:37.471
5.120 Isabelle ROBERTS  GBR1:37.580
 Race 83     (4 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.37 KIM Jiyoo  KOR1:39.479Q
2.39 Yara VAN KERKHOF  NED1:39.597Q
3.51 Kamila STORMOWSKA  POL1:39.763 
4.113 Katarina BURIC  CRO1:43.110
5.15 AurĂ©lie MONVOISIN  FRA1:52.761
 Race 84     (5 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.47 LEE Yubin  KOR1:32.012Q
2.10 JASZAPATI Petra  HUN1:32.018Q
3.84 Gwendoline DAUDET  FRA1:33.219q
4.30 Yana KHAN  KAZ1:34.890
5.29 Mariya DOLGOPOLOVA  UKR1:37.311
 Race 85     (6 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.35 Kim BOUTIN  CAN1:34.594Q
2.5 Hanne DESMET  BEL1:34.822Q
3.67 Anna SEIDEL  GER1:35.683q
4.83 Tereza PFEIFEROVA  CZE1:35.791
5.143 Thanutchaya CHATTHAISONG  THA1:37.551
 Race 86     (7 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.9 Ekaterina EFREMENKOVA  RUS1:40.505Q
2.44 KIM A Lang  KOR1:40.543Q
3.147 Elisa CONFORTOLA  ITA1:41.037 
4.28 Valentina ASCIC  CRO1:41.340
5.31 Volha TALAYEVA  BLR1:42.180
 Race 87     (8 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.6 Xandra VELZEBOER  NED1:32.518Q
2.12 Cynthia MASCITTO  ITA1:33.049Q
3.23 Michaela HRUZOVA  CZE1:33.586q
4.94 Alexandra DANNEEL  BEL1:34.356
 Race 88     (9 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1 Suzanne SCHULTING  NED1:31.456Q
2.52 Maame BINEY  USA1:33.160Q
3.75 Moemi KIKUCHI  JPN1:33.546q
4.124 Holly HOYLAND  GBR1:36.377
5.116 Maja IVANDIC  CRO1:36.893
 Race 89     (10 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.16 Natalia MALISZEWSKA  POL1:33.011Q
2.3 Arianna FONTANA  ITA1:33.147Q
3.17 Petra VANKOVA  CZE1:34.767q
4.24 Lucia FILIPOVA  SVK-    
 Race 90     (11 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2 Courtney SARAULT  CAN1:35.037Q
2.58 Yuki KIKUCHI  JPN1:35.581Q
3.73 Petra RUSNAKOVA  SVK1:36.250q
4.108 Lisa ECKSTEIN  GER1:36.609
5.144 Yelyzaveta SYDORKO  UKR1:40.135
 Race 91     (12 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.32 Corinne STODDARD  USA1:35.429Q
2.20 Tifany HUOT MARCHAND  FRA1:35.483Q
3.86 Alyona VOLKOVITSKAYA  KAZ1:36.930 
4.135 Ching Yan LAM  HKG1:39.742
5.45 ZHANG Yuting  CHN-    
 Race 92     (13 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.8 Kristen SANTOS  USA1:34.528Q
2.142 Anna VOSTRIKOVA  RUS1:34.627Q
3.63 SZILICZEI-NEMET Rebeka  HUN1:35.697q
4.130 Mariya IZAFATAVA  BLR1:36.267
5.121 Uliana DUBROVA  UKR1:36.897


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Skate-Tec
Engo
Web-TV
Sebra Sports
Impakt Sport
Eraton Race Timers
Kilimanjaro
Bioracer