Events
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ISU WORLD CUP 1 - OLYMPIC QUALIFYING - Beijing, China - 21-24 October 2021
 
Heats 1000 m Men
  8 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Ranking Finals, total 20 skaters)
 Race 121     (1 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1 LIU Shaoang  HUN1:25.132Q
2.57 Denis AYRAPETYAN  RUS1:25.192Q
3.21 Nico ANDERMANN  AUT1:25.431
4.4 S├ębastien LEPAPE  FRA1:26.309
7 Pietro SIGHEL  ITAP
 Race 122     (2 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.34 Roberts KRUZBERGS  LAT1:25.975Q
2.9 Stijn DESMET  BEL1:26.543Q
3.56 Keita WATANABE  JPN1:26.735 
4.180 Brendan COREY  AUS1:26.782ADV
98 Brandon KIM  USAYC
 Race 123     (3 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.54 REN Ziwei  CHN1:25.181Q
2.10 Luca SPECHENHAUSER  ITA1:25.211Q
3.13 Vladislav BYKANOV  ISR1:25.318q
4.77 Shogo MIYATA  JPN1:25.359
5.176 Lubomir KALCHEV  BUL1:25.971
 Race 124     (4 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2 LIU Shaolin Sandor  HUN1:26.861Q
2.18 Christoph SCHUBERT  GER1:27.240Q
3.30 Tristan NAVARRO  FRA1:27.389 
4.72 Pascal DION  CAN1:59.856ADV
14 Sjinkie KNEGT  NEDP
 Race 125     (5 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3 Semen ELISTRATOV  RUS1:25.941Q
2.59 Kazuki YOSHINAGA  JPN1:25.967Q
3.32 Furkan AKAR  TUR1:26.854 
4.22 Radek FAJKUS  CZE1:47.184
5.20 Yuri CONFORTOLA  ITA2:06.469
 Race 126     (6 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.66 KRUEGER John-Henry  HUN1:25.842Q
2.73 Quentin FERCOQ  FRA1:26.221Q
3.5 Itzhak DE LAAT  NED1:26.398
4.33 Tunay SIMSEK  TUR1:27.100
5.123 Zdenek SEJPAL  CZE1:28.253
 Race 127     (7 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.194 KWAK Yoon-Gy  KOR1:25.272Q
2.49 AN Kai  CHN1:25.514Q
3.64 Sven ROES  NED1:25.544 
4.6 Charles HAMELIN  CAN1:25.893
5.102 Gert-Jan GOEMINNE  BEL1:25.970
 Race 128     (8 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.52 HWANG Daeheon  KOR1:25.188Q
2.23 Ryan PIVIROTTO  USA1:25.459Q
3.15 Adil GALIAKHMETOV  KAZ1:25.988ADV
4.164 Muhammed Emir HAN  TUR1:26.026
48 WU Dajing  CHNP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Sebra Sports
Eraton Race Timers
Kilimanjaro
Skate-Tec
Engo
Web-TV
Bioracer
Impakt Sport