Events
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ISU WORLD CUP 1 - OLYMPIC QUALIFYING - Beijing, China - 21-24 October 2021
 
Heats 500 m Men
  8 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Ranking Finals, total 20 skaters)
 Race 68     (1 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.73 Quentin FERCOQ  FRA40.557Q
2.34 Roberts KRUZBERGS  LAT40.671Q
3.16 Steven DUBOIS  CAN40.787
4.23 Ryan PIVIROTTO  USA41.070
5.18 Christoph SCHUBERT  GER41.234
 Race 69     (2 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.48 WU Dajing  CHN40.014Q
2.122 Jens VAN 'T WOUT  NED40.173Q
3.60 Daniil EIBOG  RUS40.284q
4.81 Diane SELLIER  POL40.595
5.102 Gert-Jan GOEMINNE  BEL41.858
 Race 70     (3 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2 LIU Shaolin Sandor  HUN40.403Q
2.75 SUN Long  CHN40.539Q
3.25 Reinis BERZINS  LAT40.650 
4.103 Yanghun Ben JUNG  GER41.689
5.30 Tristan NAVARRO  FRA41.872
 Race 71     (4 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.66 KRUEGER John-Henry  HUN40.676Q
2.98 Brandon KIM  USA40.866Q
3.44 Oleh HANDEI  UKR41.014 
4.192 Teppei KIKUCHI  JPN41.079
5.84 Niall TREACY  GBR41.221
 Race 72     (5 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.12 Konstantin IVLIEV  RUS40.362Q
2.70 Melle VAN 'T WOUT  NED40.450Q
3.4 S├ębastien LEPAPE  FRA40.576q
4.78 Kota KIKUCHI  JPN40.584
5.26 Martin KOLENC  CRO41.997
 Race 73     (6 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.52 HWANG Daeheon  KOR40.786Q
2.8 Dylan HOOGERWERF  NED40.954Q
3.9 Stijn DESMET  BEL41.189
4.19 Andrew HEO  USA41.319
5.131 Ethan TREACY  GBR1:08.466
 Race 74     (7 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.17 Denis NIKISHA  KAZ40.440Q
2.7 Pietro SIGHEL  ITA40.536Q
3.67 Jordan PIERRE-GILLES  CAN40.613q
4.13 Vladislav BYKANOV  ISR41.027
5.180 Brendan COREY  AUS41.369
 Race 75     (8 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.54 REN Ziwei  CHN40.563Q
2.92 Andrea CASSINELLI  ITA40.997Q
3.11 Maxime LAOUN  CAN41.142ADV
4.101 Katsunori KOIKE  JPN41.250
1 LIU Shaoang  HUNP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Web-TV
Impakt Sport
Eraton Race Timers
Kilimanjaro
Sebra Sports
Bioracer
Skate-Tec
Engo