Events
Oberstdorf-OSS
Universiade-Luzern
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
TROFEO GIOVANISSIMI - Pinzolo, Italy - 28 February 2021
 
Final 777 meter JUN E MEN
 Race 49, Group 4     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.432 Giovanni Sebastiano PRINCIPE  SGT1:56.600 
2.128 Igor MOLINAROLI  SGT2:14.900
3.218 Sebastian CAROPPO  SKA2:16.800
320 Carlo COVELLI  SKAP
 Race 50, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.634 Samuele SIGHEL  SCP1:54.000 
2.435 Thomas SLAVIERO  SGR1:59.100
3.225 Tommaso ENDRIZZI  SGT2:00.800
4.116 Pietro BERNARDI  CPP2:02.300
5.331 Edoardo MOSNA  SCP2:03.900
6.719 Davide CASENTINI  SGR2:05.500
7.521 Pietro COVELLI  SKA2:46.200
 Race 51, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.433 Andrea RESMINI  SGR1:37.1001 
2.251 Alessandro BARONI  CPP1:38.100
3.722 Alessio CRISTOFORETTI  SGT1:39.700
4.130 Giacomo MOSER  SCP1:40.000
5.326 Erik Heinrich Ludwig FRENEZ  SGT1:41.500
6.617 Mattia CARLI  SCP1:44.000
7.537 Daniel STABLUM  SGT1:47.400
 Race 52, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.623 Manuel CUNACCIA  SGP1:29.80034 
2.138 Simone ZAMPEDRI  SCP1:30.00021
3.229 Piotr MOLINAROLI  SGT1:34.30013
4.315 Lorenzo ANDREATTA  CPP1:34.4008
5.427 Davide MATURI PADOVANI  SGP1:38.8005
6.724 Matteo DE CARLI  CPP1:38.9003
7.536 Luca SOMMADOSSI  SGP1:39.8002
 
Distance Classification 777 meter JUN E MEN
RankNrNameAffilFinishFPVictoriesBest time
  Final, Group 1
1.23 Manuel CUNACCIA  SGP13411:29.800
2.38 Simone ZAMPEDRI  SCP22121:30.000
3.29 Piotr MOLINAROLI  SGT31331:34.300
4.15 Lorenzo ANDREATTA  CPP4841:34.400
5.27 Davide MATURI PADOVANI  SGP5551:38.800
6.24 Matteo DE CARLI  CPP6361:38.900
7.36 Luca SOMMADOSSI  SGP7271:39.800
  Final, Group 2
8.33 Andrea RESMINI  SGR1111:37.100
9.51 Alessandro BARONI  CPP221:38.100
10.22 Alessio CRISTOFORETTI  SGT331:39.700
11.30 Giacomo MOSER  SCP441:40.000
12.26 Erik Heinrich Ludwig FRENEZ  SGT551:41.500
13.17 Mattia CARLI  SCP661:44.000
14.37 Daniel STABLUM  SGT771:47.400
  Final, Group 3
15.34 Samuele SIGHEL  SCP111:54.000
16.35 Thomas SLAVIERO  SGR221:59.100
17.25 Tommaso ENDRIZZI  SGT332:00.800
18.16 Pietro BERNARDI  CPP442:02.300
19.31 Edoardo MOSNA  SCP552:03.900
20.19 Davide CASENTINI  SGR662:05.500
21.21 Pietro COVELLI  SKA772:46.200
  Final, Group 4
22.32 Giovanni Sebastiano PRINCIPE  SGT111:56.600
23.28 Igor MOLINAROLI  SGT222:14.900
24.18 Sebastian CAROPPO  SKA332:16.800
20 Carlo COVELLI  SKAPP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Skate-Tec
Impakt Sport
Sebra Sports
Web-TV
Bioracer
Engo
Eraton Race Timers
Kilimanjaro