Events
Oberstdorf-OSS
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
KOLOMNA CUP - Kolomna, Russia - 26-28 October 2020
 
Semi Final 1500 meter Men
  2 Races (the best skater of each race qualifies for the Semi Final, total 2 skaters)
 Race 104, Group 2     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.152 Viacheslav KARPOV  RUS2:36.385Q
2.269 Nikita NIKOLAYEV  RUS2:36.873 
3.361 Nikolai PINTCHUK  RUS2:37.223
4.437 Ivan ARTEMOV  RUS2:37.265
5.545 Kirill VINOKUROV  RUS2:38.180
6.656 Egor PETRUSHENKOV  RUS2:41.431
722 Mikhail RAKITIN  RUSP
 Race 105, Group 2     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.164 Iliya GUSEV  RUS2:37.181Q
2.259 Anton BOGDANOV  RUS2:37.249 
3.351 Aleksandr KATIN  RUS2:37.910
4.458 Oleg DANILENKOV  RUS2:38.238
5.532 Daniil PISKUNOV  RUS2:38.959
6.616 Anton GODYAEV  RUS-    
753 Andrei PORCHEVSKII  RUSP
  3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 7 skaters)
 Race 128, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.15 Artem KOZLOV  RUS2:24.362Q
2.28 Konstantin IVLIEV  RUS2:24.365Q
3.320 Daniil KRASNOKUTSKIY  RUS2:24.667 
4.425 Pavel KONITCHEV  RUS2:24.743
5.512 Denis NIKITIN  RUS2:25.564
6.67 Denis AYRAPETYAN  RUS2:39.776ADV
76 Semen ELISTRATOV  RUSP
 Race 129, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.147 Sergei MILOVANOV  RUS2:12.635Q
2.252 Viacheslav KARPOV  RUS2:13.640Q
3.354 Maxim SHEVELEV  RUS2:13.703
4.455 Valentin KOBIZEV  RUS2:15.004
5.550 Mikhail KUZNETSOV  RUS2:15.683
6.633 Vitaliy RYBAK  RUS2:16.341
766 Vladimir MOSKVITSEV  RUSP
 Race 130, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.134 Pavel SITNIKOV  RUS2:30.573Q
2.235 Andrej KOSOROTOV  RUS2:30.800Q
3.319 Artem DENISOV  RUS2:30.866 
4.467 Nikita ZOLOTKOV  RUS2:31.465
5.564 Iliya GUSEV  RUS2:32.399
668 Daniil NIKOLAYEV  RUSP
731 Valeriy FOMIN  RUSP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Skate-Tec
Sebra Sports
Web-TV
Kilimanjaro
Impakt Sport
Bioracer
Eraton Race Timers
Engo