Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
OGOLNOPOLSKIE ZAWODY RANKINGOWE 4 - Bialystok, Poland - 5-6 December 2020
Heats 500 meter Junior E Girls
3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 7 skaters)
Race 16, Group 1 (1 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
94
Aleksandra JABLONSKA
ORL
59.342
Q
2.
2
26
Nicola MICHALSKA
BLYST
59.538
Q
3.
3
169
Aurelia POPLAWSKA-TABORDA
UKSSB
59.635
4.
4
138
Karina LUPINSKA
UKSJB
1:01.790
5.
5
170
Julia RYDZEWSKA
UKSSB
1:04.490
6.
6
135
Ewa DEMIANIUK
UKSJB
1:07.604
7.
7
30
Judyta SAKOWICZ
GIZ
1:13.518
8.
8
139
Olga LYCZKOWSKA
UKSJB
1:21.966
Race 17, Group 1 (2 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
96
Amelia PANCZYSZYN
ORL
55.350
Q
2.
2
137
Natalia JARMOC
UKSJB
1:00.375
Q
3.
3
168
Alicja PERKOWSKA
UKSSB
1:00.537
4.
4
34
Zofia PIATEK
GIZ
1:02.337
5.
5
171
Gaja SZTABINSKA
UKSSB
1:05.929
6.
6
10
Victoria RADZIKOWSKA
BLYSD
1:15.694
7.
7
134
Oliwia BUCZYLKO
UKSJB
-
Race 18, Group 1 (3 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
35
Julia WAWER
GIZ
59.925
Q
2.
2
141
Laura SZYMCZUK
UKSJB
1:00.291
Q
3.
3
166
Bianka MAKAREWICZ
UKSSB
1:00.796
4.
4
167
Dominika MARKIEWICZ
UKSSB
1:03.271
5.
5
95
Antonina OSTROWSKA
ORL
1:08.419
6.
6
140
Gabriela OSIPOWICZ
UKSJB
1:16.360
7.
7
136
Weronika FALKOWSKA
UKSJB
1:23.310
Final 500 meter Junior E Girls
Race 28, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
168
Alicja PERKOWSKA
UKSSB
1:00.522
1
2.
2
138
Karina LUPINSKA
UKSJB
1:00.588
3.
3
34
Zofia PIATEK
GIZ
1:03.780
4.
4
167
Dominika MARKIEWICZ
UKSSB
1:04.412
5.
5
170
Julia RYDZEWSKA
UKSSB
1:05.309
6.
6
171
Gaja SZTABINSKA
UKSSB
1:06.900
7.
7
166
Bianka MAKAREWICZ
UKSSB
1:11.801
Race 29, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
96
Amelia PANCZYSZYN
ORL
53.688
34
2.
2
94
Aleksandra JABLONSKA
ORL
56.912
21
3.
4
169
Aurelia POPLAWSKA-TABORDA
UKSSB
57.266
13
4.
6
141
Laura SZYMCZUK
UKSJB
57.707
8
5.
5
35
Julia WAWER
GIZ
59.061
5
6.
7
137
Natalia JARMOC
UKSJB
1:00.619
3
7.
3
26
Nicola MICHALSKA
BLYST
-
2
Distance Classification 500 meter Junior E Girls
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
96
Amelia PANCZYSZYN
ORL
1
34
1|1
53.688
2.
94
Aleksandra JABLONSKA
ORL
2
21
1|2
56.912
3.
169
Aurelia POPLAWSKA-TABORDA
UKSSB
3
13
3|3
57.266
4.
141
Laura SZYMCZUK
UKSJB
4
8
2|4
57.707
5.
35
Julia WAWER
GIZ
5
5
1|5
59.061
6.
137
Natalia JARMOC
UKSJB
6
3
2|6
1:00.375
7.
26
Nicola MICHALSKA
BLYST
7
2
2|7
59.538
Final, Group 2
8.
168
Alicja PERKOWSKA
UKSSB
1
1
3|1
1:00.522
9.
138
Karina LUPINSKA
UKSJB
2
4|2
1:00.588
10.
34
Zofia PIATEK
GIZ
3
4|3
1:02.337
11.
167
Dominika MARKIEWICZ
UKSSB
4
4|4
1:03.271
12.
170
Julia RYDZEWSKA
UKSSB
5
5|5
1:04.490
13.
171
Gaja SZTABINSKA
UKSSB
6
5|6
1:05.929
14.
166
Bianka MAKAREWICZ
UKSSB
7
3|7
1:00.796
Heats, Group 1
15.
95
Antonina OSTROWSKA
ORL
5
5
1:08.419
16.
135
Ewa DEMIANIUK
UKSJB
6
6
1:07.604
17.
10
Victoria RADZIKOWSKA
BLYSD
6
6
1:15.694
18.
140
Gabriela OSIPOWICZ
UKSJB
6
6
1:16.360
19.
30
Judyta SAKOWICZ
GIZ
7
7
1:13.518
20.
136
Weronika FALKOWSKA
UKSJB
7
7
1:23.310
21.
134
Oliwia BUCZYLKO
UKSJB
7
7
22.
139
Olga LYCZKOWSKA
UKSJB
8
8
1:21.966
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters