Events
Oberstdorf-OSS
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
NATIONAL LEAGUE RUSSIA CUP 1 - Kolomna, Russia - 2-4 October 2020
 
Semi Final 1500 meter Men
  2 Races (the best skater of each race qualifies for the Semi Final, total 2 skaters)
 Race 125, Group 2     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1189 Anton VORONIN  RUS2:25.313Q
2.2196 Nikolai TOPTIGIN  RUS2:25.367 
3.3195 Dmitriy TOPTIGIN  RUS2:25.610
4.418 Maxim MOROZOV  RUS2:25.634
5.570 Vitaliy RYBAK  RUS2:27.311
6.620 Sergey VOYNOV  RUS2:27.363
7177 Iliya GUSEV  RUSP
 Race 126, Group 2     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.159 Pavel KONITCHEV  RUS2:26.164Q
2.219 Denis NIKITIN  RUS2:26.960 
3.385 Mikhail KUZNETSOV  RUS2:27.107
4.429 Ilnur KAMALOV  RUS2:29.126
5.5191 Vladimir MOSKVITSEV  RUS2:29.160
6.6170 Nikolai PINTCHUK  RUS2:35.523
7.769 Daniil PISKUNOV  RUS2:36.196
  3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 7 skaters)
 Race 151, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.150 Alexander SHULGINOV  RUS2:19.797Q
2.251 Artem DENISOV  RUS2:20.123Q
3.352 Daniil ZASOSOV  RUS2:20.158 
4.490 Maxim SHEVELEV  RUS2:21.787
5.596 Andrej KOSOROTOV  RUS2:23.568
6.6193 Daniil NIKOLAYEV  RUS-    ADV
7178 Daniil EIBOG  RUSP
 Race 152, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.114 Semen ELISTRATOV  RUS2:31.418Q
2.295 Pavel SITNIKOV  RUS2:31.465Q
3.383 Sergei MILOVANOV  RUS2:31.587
4.487 Vladimir BALBEKOV  RUS2:31.688
5.559 Pavel KONITCHEV  RUS2:33.683
6.691 Valentin KOBIZEV  RUS2:46.047ADV
7.754 Daniil KRASNOKUTSKIY  RUS2:47.322
 Race 153, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.115 Denis AYRAPETYAN  RUS2:30.462Q
2.2192 Nikita ZOLOTKOV  RUS2:31.224Q
3.3194 Nikita NIKOLAYEV  RUS2:31.349 
4.467 Valeriy FOMIN  RUS2:32.054
5.5189 Anton VORONIN  RUS2:32.613
6190 Artem KOZLOV  RUSP
716 Konstantin IVLIEV  RUSP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Skate-Tec
Impakt Sport
Bioracer
Eraton Race Timers
Sebra Sports
Engo
Kilimanjaro
Web-TV