Events
Oberstdorf-OSS
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
OGOLNOPOLSKIE ZAWODY RANKINGOWE 1 - Sanok, Poland - 26-27 September 2020
 
Heats 1000 meter Junior D Girls
  6 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 14 skaters)
 Race 1, Group 1     (1 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1115 Daria DASZUTA  UKSJB1:55.041Q
2.296 Martyna GORKA  ORZEL1:57.917Q
3.323 Kaja KISIELEWSKA  GIZ2:10.425 
4.4121 Komelia PAKULA  UKSJB2:14.245
5.5145 Magdalena JAMIOLKOWSKA  UKSSB2:15.311
6.6160 Patrycja ANTONOWICZ  WMKS2:18.030
7.7141 Nika CHODAKOWSKA  UKSSB2:18.063
 Race 2, Group 1     (2 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1148 Hanna SKRZYPKOWSKA  UKSSB2:01.134Q
2.2108 Karolina WITT  STOCZ2:07.745Q
3.3122 Zuzanna RUTKOWSKA  UKSJB2:08.700 
4.4125 Judyta ZALEWSKA  UKSJB2:09.903
5.5142 Kinga DYBIEC  UKSSB2:12.899
6.6163 Julia MIERZEJEWSKA  WMKS-    
 Race 3, Group 1     (3 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.187 Kornelia WOZNIAK  ORL1:54.589Q
2.275 Maja ROCKA  MOSIR2:09.710Q
3.3105 Karolina KOMOROWSKA  STOCZ2:11.379 
4.4161 Zuzanna BIELOWIEZEC  WMKS2:16.250
5.5143 Julia FILIPCZUK-ZAMOJDA  UKSSB2:16.348
6.6116 Zuzanna DRAGOWSKA  UKSJB2:19.191
7140 Nikola CHARKIEWICZ  UKSSBP
 Race 4, Group 1     (4 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.185 Amelia BOOS  ORL1:57.611Q
2.2117 Wiktoria MACIEJEWSKA  UKSJB2:03.876Q
3.3146 Milena KANIA  UKSSB2:06.056 
4.4124 Wiktoria ZAJCZYK  UKSJB2:06.680
5.5149 Laura WOZNIEWSKA  UKSSB2:09.244
6.6107 Maria ROMANOWSKA  STOCZ2:14.757
7.7162 Alicja DOMEJKO  WMKS2:25.548
 Race 5, Group 1     (5 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.174 Julia KOGUT  MOSIR1:58.528Q
2.2147 Zuzanna SIDOROWICZ  UKSSB2:02.432Q
3.3164 Amelia TYBORSKA  WMKS2:02.596
4.486 Natalia FINC  ORL2:06.140
5.5118 Laura MAJEWSKA  UKSJB2:10.380
6.6119 Malgorzata MALINOWSKA  UKSJB2:11.054
 Race 6, Group 1     (6 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1144 Maja GIWER  UKSSB2:00.404Q
2.2123 Maria SKARZYNSKA  UKSJB2:00.585Q
3.3120 Zofia MIEZIO  UKSJB2:01.493
4.476 Patrycja SZALAJKO  MOSIR2:10.160
5.5106 Martyna KUKLINSKA  STOCZ2:13.436
624 Milena SAKOWICZ  GIZP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Bioracer
Impakt Sport
Web-TV
Eraton Race Timers
Engo
Kilimanjaro
Sebra Sports
Skate-Tec