Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
OGOLNOPOLSKIE ZAWODY RANKINGOWE 1 - Sanok, Poland - 26-27 September 2020
Heats 500 meter Junior E Girls
3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 7 skaters)
Race 7, Group 1 (1 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
88
Aleksandra JABLONSKA
ORL
58.926
Q
2.
2
132
Laura SZYMCZUK
UKSJB
1:02.148
Q
3.
3
25
Zofia PIATEK
GIZ
1:03.213
4.
4
152
Julia RYDZEWSKA
UKSSB
1:06.788
5.
5
165
Alicja ANTONOWICZ
WMKS
1:06.921
6.
6
11
Victoria RADZIKOWSKA
BLYSD
1:17.725
7.
7
126
Oliwia BUCZYLKO
UKSJB
1:28.296
Race 8, Group 1 (2 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
90
Amelia PANCZYSZYN
ORL
55.512
Q
2.
2
26
Julia WAWER
GIZ
1:00.922
Q
3.
3
109
Zuzanna YUKSEK
STOCZ
1:06.674
4.
4
128
Weronika FALKOWSKA
UKSJB
1:06.914
5.
5
127
Ewa DEMIANIUK
UKSJB
1:07.494
6.
6
150
Bianka MAKAREWICZ
UKSSB
1:20.701
Race 9, Group 1 (3 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
151
Aurelia POPLAWSKA-TABORDA
UKSSB
1:01.033
Q
2.
2
91
Natalia ZIECINA
ORL
1:03.663
Q
3.
3
89
Antonina OSTROWSKA
ORL
1:08.435
4.
4
130
Karina LUPINSKA
UKSJB
1:16.414
5.
5
131
Olga LYCZKOWSKA
UKSJB
1:27.075
6
129
Natalia JARMOC
UKSJB
P
Final 500 meter Junior E Girls
Race 17, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
128
Weronika FALKOWSKA
UKSJB
1:06.053
1
2.
2
165
Alicja ANTONOWICZ
WMKS
1:06.469
3.
3
130
Karina LUPINSKA
UKSJB
1:07.425
4.
4
89
Antonina OSTROWSKA
ORL
1:08.285
5.
5
152
Julia RYDZEWSKA
UKSSB
1:08.570
6.
6
109
Zuzanna YUKSEK
STOCZ
1:08.992
7.
7
127
Ewa DEMIANIUK
UKSJB
1:09.127
Race 18, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
90
Amelia PANCZYSZYN
ORL
54.144
34
2.
2
88
Aleksandra JABLONSKA
ORL
54.866
21
3.
3
151
Aurelia POPLAWSKA-TABORDA
UKSSB
59.755
13
4.
4
26
Julia WAWER
GIZ
59.787
8
5.
5
132
Laura SZYMCZUK
UKSJB
1:01.308
5
6.
6
25
Zofia PIATEK
GIZ
1:01.684
3
7.
7
91
Natalia ZIECINA
ORL
1:02.076
2
Distance Classification 500 meter Junior E Girls
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
90
Amelia PANCZYSZYN
ORL
1
34
1|1
54.144
2.
88
Aleksandra JABLONSKA
ORL
2
21
1|2
54.866
3.
151
Aurelia POPLAWSKA-TABORDA
UKSSB
3
13
1|3
59.755
4.
26
Julia WAWER
GIZ
4
8
2|4
59.787
5.
132
Laura SZYMCZUK
UKSJB
5
5
2|5
1:01.308
6.
25
Zofia PIATEK
GIZ
6
3
3|6
1:01.684
7.
91
Natalia ZIECINA
ORL
7
2
2|7
1:02.076
Final, Group 2
8.
128
Weronika FALKOWSKA
UKSJB
1
1
4|1
1:06.053
9.
165
Alicja ANTONOWICZ
WMKS
2
5|2
1:06.469
10.
130
Karina LUPINSKA
UKSJB
3
4|3
1:07.425
11.
89
Antonina OSTROWSKA
ORL
4
3|4
1:08.285
12.
152
Julia RYDZEWSKA
UKSSB
5
4|5
1:06.788
13.
109
Zuzanna YUKSEK
STOCZ
6
3|6
1:06.674
14.
127
Ewa DEMIANIUK
UKSJB
7
5|7
1:07.494
Heats, Group 1
15.
131
Olga LYCZKOWSKA
UKSJB
5
5
1:27.075
16.
11
Victoria RADZIKOWSKA
BLYSD
6
6
1:17.725
17.
150
Bianka MAKAREWICZ
UKSSB
6
6
1:20.701
18.
126
Oliwia BUCZYLKO
UKSJB
7
7
1:28.296
129
Natalia JARMOC
UKSJB
P
P
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters