Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
Rostock-HC
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
FRIESLAND CUP JUNIORS 8TH - Leeuwarden, Netherlands - 6-7 January 1990
 
Heats 400 meter Ladies Midget 1
 Race 145, Group 1     (1 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.112 Olga VAN DER MEER  TRL49.85
2.230 Kitty ROTTEVEEL  IHCL49.93
3.325 Maya ROEDE  ASCJE50.52
4.41 Erica ATSMA  SCT-    
 Race 146, Group 1     (2 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.16 Arina SCHINGENGA  SCT47.75
2.228 Mascha ONDERWATER  IHCL49.03
3.313 Rieneke VISSER  TRL50.12
4.426 Janneke SCHIPPERS  ASCJE1:02.31
 Race 147, Group 1     (3 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.12 Jessica BOS  SCT49.95
2.235 Ingeborg VANDEWALLE  STKG54.33
3.329 Lenneke AINSWORTH  IHCL59.32
4.44 Esther VISSER  SCT-    
 Race 148, Group 1     (4 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.131 Lucie GRIMES  ASC46.85
2.217 Amanda NIEWOLD  GG46.93
3.37 Selina STOELWINDER  SCT47.42
4.434 Joyce VIJVERSBERG  HVHW52.81
 Race 149, Group 1     (5 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.110 Hanine WEDA  TRL49.55
2.219 Danielle BECKERING  GG49.73
3.332 Kitty GROENEWEGEN  HVHW51.82
4.48 Antoinet KEMKER  SCT52.01
 Race 150, Group 1     (6 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.127 Elke TIZE  IRTA44.95
2.25 Nadine SLOOT  SCT48.43
3.333 Renske GROENEWEGEN  HVHW49.42
4.424 Therese MINK  ASCJE55.11
 Race 151, Group 1     (7 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.118 Ellen OLTHOF  GG46.45
2.211 Keetje SCHADE  TRL50.83
3.39 Carla SIEBINGA  SCT52.02
4.423 Karin VAN DIJK  ASCJE1:00.21
 
Distance Classification 400 meter Ladies Midget 1
RankNrNameAffilFinishFPVictoriesBest time
  Heats, Group 1
1.2 Jessica BOS  SCT15147:05.0
1.6 Arina SCHINGENGA  SCT15147:52.0
1.10 Hanine WEDA  TRL15148:41.0
1.12 Olga VAN DER MEER  TRL15149:30.0
1.18 Ellen OLTHOF  GG15150:16.0
1.27 Elke TIZE  IRTA15151:00.0
1.31 Lucie GRIMES  ASC15151:46.0
8.5 Nadine SLOOT  SCT23252:34.0
8.11 Keetje SCHADE  TRL23253:24.0
8.17 Amanda NIEWOLD  GG23254:10.0
8.19 Danielle BECKERING  GG23254:59.0
8.28 Mascha ONDERWATER  IHCL23255:48.0
8.30 Kitty ROTTEVEEL  IHCL23256:37.0
8.35 Ingeborg VANDEWALLE  STKG23257:31.0
15.7 Selina STOELWINDER  SCT32358:18.0
15.9 Carla SIEBINGA  SCT32359:10.0
15.13 Rieneke VISSER  TRL323
15.25 Maya ROEDE  ASCJE323
15.29 Lenneke AINSWORTH  IHCL323
15.32 Kitty GROENEWEGEN  HVHW323
15.33 Renske GROENEWEGEN  HVHW323
22.1 Erica ATSMA  SCT44
22.4 Esther VISSER  SCT44
22.8 Antoinet KEMKER  SCT414
22.23 Karin VAN DIJK  ASCJE414
22.24 Therese MINK  ASCJE414
22.26 Janneke SCHIPPERS  ASCJE414
22.34 Joyce VIJVERSBERG  HVHW414


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Bioracer
Skate-Tec
Sebra Sports
Eraton
Web-TV
Engo
Kilimanjaro