Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
Rostock-HC
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
FRIESLAND CUP JUNIORS 7TH - Leeuwarden, Netherlands - 7-8 January 1989
 
Heats 400 meter MIDGET LADIES 1
 Race 134, Group 1     (1 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.112 Elke TIZE  IRTA43.85
2.217 Nicolien RAVENSBERGEN  IHCL46.53
3.328 Nathalie VAN DER ENDE  HVHW48.12
4.43 Anita DE VRIES  GG49.61
510 Jessica BOS  SCTDNS
 Race 135, Group 1     (2 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.14 Hinke BOS  GG49.05
2.26 Pieta VAN DER MEER  SCT49.73
3.326 Maya ROEDE  ASCJE51.42
4.414 Wendy CLAES  IRTA58.71
 Race 136, Group 1     (3 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.15 Danielle BECKERING  GG49.75
2.27 Selina STOELWINDER  SCT49.83
3.325 Karin VAN DIJK  ASCJE52.82
4.415 Belina DE LANGE  IHCL53.21
 Race 137, Group 1     (4 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.111 Esther VISSER  SCT50.45
2.216 Maureen ONDERWATER  IHCL51.53
3.331 Jacqueline DE JONG  TTA51.82
4.48 Wilhelmien HOEKSTRA  SCT53.41
5.52 Ellen OLTHOF  GG54.81
 Race 138, Group 1     (5 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.132 Antoinet KEMKER  SCT51.15
2.230 Olga VAN DER MEER  TRL53.33
3.324 Annemiek DE RUIJTER  BSC53.62
4.434 Margriet MULDER  DKIJV56.71
 Race 139, Group 1     (6 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.133 Ingeborg VANDEWALLE  STKG48.55
2.218 Caroline WORTHINGTON  NIRC52.03
3.39 Rixt LEENSTRA  SCT52.12
4.420 Renate GROENEWOLD  TTA59.11
 Race 140, Group 1     (7 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.113 Erica ATSMA  SCT50.25
2.221 Sally NOBLE  ISCA50.83
3.319 Emmelien HARDERS  TTA58.42
 
Distance Classification 400 meter MIDGET LADIES 1
RankNrNameAffilFinishFPVictoriesBest time
  Heats, Group 1
1.12 Elke TIZE  IRTA151
2.33 Ingeborg VANDEWALLE  STKG151
3.4 Hinke BOS  GG151
4.5 Danielle BECKERING  GG151
5.13 Erica ATSMA  SCT151
6.11 Esther VISSER  SCT151
7.32 Antoinet KEMKER  SCT151
8.17 Nicolien RAVENSBERGEN  IHCL232
9.6 Pieta VAN DER MEER  SCT232
10.7 Selina STOELWINDER  SCT232
11.21 Sally NOBLE  ISCA232
12.16 Maureen ONDERWATER  IHCL232
13.18 Caroline WORTHINGTON  NIRC232
14.30 Olga VAN DER MEER  TRL232
15.28 Nathalie VAN DER ENDE  HVHW323
16.26 Maya ROEDE  ASCJE323
17.31 Jacqueline DE JONG  TTA323
18.9 Rixt LEENSTRA  SCT323
19.25 Karin VAN DIJK  ASCJE323
20.24 Annemiek DE RUIJTER  BSC323
21.19 Emmelien HARDERS  TTA323
22.3 Anita DE VRIES  GG414
23.15 Belina DE LANGE  IHCL414
24.8 Wilhelmien HOEKSTRA  SCT414
25.34 Margriet MULDER  DKIJV414
26.14 Wendy CLAES  IRTA414
27.20 Renate GROENEWOLD  TTA414
28.2 Ellen OLTHOF  GG515
29.10 Jessica BOS  SCTP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Sebra Sports
Web-TV
Bioracer
Impakt Sport
Eraton
Skate-Tec
Engo
Kilimanjaro