Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
NATIONAL LEAGUE RUSSIA CUP 3 - Tver, Russia - 15-17 November 2019
Semi Final 1500 meter Men
Race 34, Group 2 (1 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
46
Kirill VINOKUROV
RUS
2:24.53
2.
2
3
Aleksey TALALAY
RUS
2:24.74
3.
3
57
Andrey VOSKRESENSKIY
RUS
2:24.93
4.
4
10
Denis NIKITIN
RUS
2:25.11
5.
5
17
Mikhail RAKITIN
RUS
2:25.25
6.
6
26
Maksim MIKHALEV
RUS
2:25.44
7.
7
58
Dimitriy KOVALEV
RUS
-
Race 35, Group 2 (2 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
13
Daniil ZASOSOV
RUS
2:27.33
2.
2
14
Pavel EVDOKIMOV
RUS
2:28.53
3.
3
61
Nikolai PINTCHUK
RUS
2:28.84
4.
4
70
Egor SMIRNOV
RUS
2:30.07
5.
5
36
Pavel MEDVEDEV
RUS
2:31.54
6.
6
15
Alexandr SAMUSENKO
RUS
2:31.85
7.
7
66
Dmitrii DOKOLIN
RUS
2:32.30
8.
8
38
Pavel GUBAYDULLIN
RUS
2:36.34
3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 7 skaters)
Race 39, Group 1 (1 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
67
Nikita ZOLOTKOV
RUS
2:29.46
Q
2.
2
49
Sergei MILOVANOV
RUS
2:30.61
Q
2.
3
4
Maxim MOROZOV
RUS
2:30.61
Q
4.
4
2
Sergey VOYNOV
RUS
2:30.84
5.
5
30
Daniil PISKUNOV
RUS
2:31.27
6.
6
31
Denis ZHIZHIKIN
RUS
2:34.66
7
29
Valeriy FOMIN
RUS
DNF
Race 40, Group 1 (2 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
5
Aleksey SIMAKIN
RUS
2:26.88
Q
2.
2
56
Vladimir BALBEKOV
RUS
2:27.14
Q
3.
3
52
Viacheslav KARPOV
RUS
2:27.19
4.
4
44
Nil KABIROV
RUS
2:27.36
5.
5
6
Egor POKALO
RUS
2:32.08
6.
6
8
Artem SKUDYAKOV
RUS
2:34.56
7
13
Daniil ZASOSOV
RUS
YC
Race 41, Group 1 (3 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
20
Pavel KONITCHEV
RUS
2:28.27
Q
2.
2
37
Ivan ARTEMOV
RUS
2:28.37
Q
3.
3
35
Andrej KOSOROTOV
RUS
2:28.62
4.
4
62
Yaroslav ZAIKIN
RUS
2:31.23
5.
5
59
Anton BOGDANOV
RUS
2:31.36
6
68
Vladimir MOSKVITSEV
RUS
P
7
46
Kirill VINOKUROV
RUS
P
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters