Events
Oberstdorf-OSS
Universiade-Luzern
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
NATIONAL LEAGUE RUSSIA CUP 3 - Tver, Russia - 15-17 November 2019
 
Quarter Finals 1500 meter Ladies
  5 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 14 skaters)
 Race 20, Group 2     (1 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1109 Aleksandra IVANOVA  RUS2:37.28Q
2.281 Aleksandra PANINA  RUS2:37.33Q
3.393 Dariya ZINOVYEVA  RUS2:37.50 
4.4119 Anna SHALANTAEVA  RUS2:41.38
5.588 Elizaveta KVASHA  RUS2:43.30
6.697 Anastasia AVERYANOVA  RUS2:44.85
 Race 21, Group 2     (2 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.190 Angelina TARASOVA  RUS2:31.02Q
2.271 Anastasia KUSCHU  RUS2:31.19Q
3.3115 Alina EVLOEVA  RUS2:31.29
4.4107 Anna MATVEEVA  RUS2:33.62
5.5114 Viktoria MAZHAR  RUS2:36.04
6.6120 Evelina SPITSINA  RUS2:55.43
 Race 22, Group 2     (3 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1108 Anastasia SOLOVIEVA  RUS2:39.59Q
2.2104 Liliya MINIZYANOVA  RUS2:39.89Q
3.377 Marina KIRILLOVA  RUS2:41.23
4.4128 Tatiana SELYANKINA  RUS2:41.44
5.5117 Anastasia DANILOVA  RUS2:46.01
6.6116 Ksenia SOLYANKINA  RUS2:48.13
 Race 23, Group 2     (4 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.199 Ekaterina RABOTKEVITCH  RUS2:37.33Q
2.291 Viktoria ZAKHAROVA  RUS2:37.85Q
3.3110 Elizaveta TARANTSEVA  RUS2:38.02
4.494 Ekaterina TARAKANOVA  RUS2:40.23
5.582 Kristina MALAKHOVA  RUS2:40.57
6.6111 Kapitalina BADIRKHANOVA  RUS2:49.39
 Race 24, Group 2     (5 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1106 Ekaterina ULIANOVA  RUS2:36.75Q
2.296 Albina MANYAKINA  RUS2:36.95Q
3.3118 Inna IOGANSON  RUS2:37.09
4.4103 Diana MAMAYEVA  RUS2:43.28
5.5129 Anna ZHMAKINA  RUS2:45.40
6121 Anna KALININA  RUSP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Web-TV
Impakt Sport
Engo
Bioracer
Skate-Tec
Kilimanjaro
Eraton Race Timers
Sebra Sports