Events
Oberstdorf-OSS
Universiade-Luzern
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
NATIONAL LEAGUE RUSSIA CUP 1 - Kolomna, Russia - 27-29 September 2019
 
Heats 1500 meter Men
  12 Races (the best skater of each race qualifies for the Semi Final, total 19 skaters)
 Race 9, Group 1     (1 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.118 Denis AYRAPETYAN  RUS2:23.894Q
2.267 Vitaliy RYBAK  RUS2:25.011
3.3188 Dmitriy TOPTIGIN  RUS2:25.740
4.4134 Andrey VOSKRESENSKIY  RUS2:27.100
5.546 Egor MUKHANOV  RUS2:27.412
6.683 Gleb LIZHIN  RUS2:27.458
7.714 Fiodor STOLYAROV  RUS2:30.816
 Race 10, Group 1     (2 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.153 Alexander SHULGINOV  RUS2:22.728Q
2.2186 Daniil NIKOLAYEV  RUS2:23.015
3.365 Daniil PISKUNOV  RUS2:23.790
4.494 Aleksandr KATIN  RUS2:23.895
5.59 Maxim MOROZOV  RUS2:24.378
6.639 Fiodor DORKIN  RUS2:28.277
7.7107 Aleksandr SKOROMOROKHOV  RUS2:29.307
 Race 11, Group 1     (3 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1171 Daniil EIBOG  RUS2:17.357Q
2.296 Sergei MILOVANOV  RUS2:17.504
3.3182 Dmitrii DOKOLIN  RUS2:18.247
4.413 Petr STOLYAROV  RUS2:19.955
5.577 Denis POPTCHUK  RUS2:20.408
6.648 Mikhail RAKITIN  RUS2:22.011
7.764 Anton LAPSCHIN  RUS-    
 Race 12, Group 1     (4 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1184 Artem KOZLOV  RUS2:26.056Q
2.273 Ivan ARTEMOV  RUS2:27.018 
3.3133 Anton BOGDANOV  RUS2:29.094
4.492 Semen ILINSKII  RUS2:29.107
5.5196 Artem SKUDYAKOV  RUS2:29.703
6.650 Alexandr SAMUSENKO  RUS2:34.900
7.7106 Dmitrii SEMENOV  RUS2:38.618
 Race 13, Group 1     (5 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.178 Pavel SITNIKOV  RUS2:18.402Q
2.2185 Vladimir MOSKVITSEV  RUS2:19.100
3.340 Pavel EVDOKIMOV  RUS2:19.443
4.46 Sergey VOYNOV  RUS2:19.977
5.580 Askar ABRAKHIMOV  RUS2:22.362
6.666 Maxim ROMANOV  RUS2:29.487
7.717 Kirill SCHERBAKOV  RUS-    
 Race 14, Group 1     (6 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1183 Nikita ZOLOTKOV  RUS2:22.194Q
2.242 Pavel KONITCHEV  RUS2:22.202
3.310 Denis NIKITIN  RUS2:22.673
4.463 Denis ZHIZHIKIN  RUS2:22.839
5.584 Maxim MIRONOV  RUS2:27.496
6.699 Anatolii USTIUZHANIN  RUS2:29.004
7.7179 Aleksandr PETROV  RUS2:29.153
 Race 15, Group 1     (7 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.191 Vladimir BALBEKOV  RUS2:29.308Q
2.268 Valeriy FOMIN  RUS2:29.318 
3.3181 Anton VORONIN  RUS2:30.025
4.481 Nil KABIROV  RUS2:31.609
5.57 Ilya DOMCHEV  RUS2:33.946
6.649 Maxim SALOV  RUS2:39.047
7.7104 Ivan DOLGIKH  RUS2:45.286
 Race 16, Group 1     (8 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.143 Daniil KRASNOKUTSKIY  RUS2:18.386Q
2.215 Aleksey TALALAY  RUS2:20.289
3.32 Sergei RYATSEN  RUS2:22.490
4.489 Dmitrii SITKIN  RUS2:23.488
5.5180 Nikita BARTASCHUK  RUS2:40.826
6.637 Artem BABAEV  RUS2:59.234
793 Viacheslav KARPOV  RUSP
 Race 17, Group 1     (9 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.112 Aleksey SIMAKIN  RUS2:40.738Q
2.2170 Yaroslav ZAIKIN  RUS2:41.120 
3.3189 Nikolai TOPTIGIN  RUS2:41.672
4.488 Kirill VINOKUROV  RUS2:41.684
5.579 Denis SMIRNOV  RUS2:44.112
6.652 Bogdan SIYANKO  RUS2:46.344
751 Danil SERKEZ  RUSP
 Race 18, Group 1     (10 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.138 Artem DENISOV  RUS2:27.244Q
2.211 Egor POKALO  RUS2:27.976 
3.3187 Nikita NIKOLAYEV  RUS2:28.104
4.497 Mikhail NOVOZILOV  RUS2:30.905
5.5105 Maxim ERSCHOV  RUS2:32.133
6.61 Daniil ROZHNOV  RUS2:42.310
7.7132 Konstantin RYABTCHIKOV  RUS-    
 Race 19, Group 1     (11 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.175 Andrej KOSOROTOV  RUS2:37.978Q
2.23 Aleksei KHODUS  RUS2:38.745 
3.345 Maksim MIKHALEV  RUS2:38.989
4.4108 Andrey SYUKOSEV  RUS2:43.605
5.598 Dzhonatan ROSHCHEKTAEV  RUS2:51.411
6.647 Yaroslav PETROV  RUS2:53.827
78 Konstantin IVLIEV  RUSP
 Race 20, Group 1     (12 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.119 Semen ELISTRATOV  RUS2:19.214Q
2.25 Victor AN  RUS2:19.576
3.341 Daniil ZASOSOV  RUS2:19.695
4.495 Mikhail KUZNETSOV  RUS2:23.573
5.5136 Dimitriy KOVALEV  RUS2:23.714
6.676 Pavel MEDVEDEV  RUS2:31.123
7.744 Kirill KUZMIN  RUS2:35.729


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Skate-Tec
Bioracer
Kilimanjaro
Sebra Sports
Eraton Race Timers
Web-TV
Engo