Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
NATIONAL LEAGUE RUSSIA CUP 1 - Kolomna, Russia - 27-29 September 2019
Quarter Finals 500 meter Men
4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 10 skaters)
Race 111, Group 2 (1 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
68
Valeriy FOMIN
RUS
42.037
Q
2.
2
187
Nikita NIKOLAYEV
RUS
42.161
Q
3.
3
6
Sergey VOYNOV
RUS
42.465
4.
4
80
Askar ABRAKHIMOV
RUS
-
11
5.
5
94
Aleksandr KATIN
RUS
-
10
Race 112, Group 2 (2 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
53
Alexander SHULGINOV
RUS
42.313
Q
2.
2
12
Aleksey SIMAKIN
RUS
42.407
Q
3.
3
73
Ivan ARTEMOV
RUS
43.183
16
4.
4
136
Dimitriy KOVALEV
RUS
43.220
12
5.
5
99
Anatolii USTIUZHANIN
RUS
45.256
9
Race 113, Group 2 (3 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
170
Yaroslav ZAIKIN
RUS
43.352
Q
2.
2
88
Kirill VINOKUROV
RUS
43.747
Q
3.
3
182
Dmitrii DOKOLIN
RUS
43.878
15
4.
4
3
Aleksei KHODUS
RUS
44.018
13
5.
5
15
Aleksey TALALAY
RUS
-
8
Race 114, Group 2 (4 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
181
Anton VORONIN
RUS
42.504
Q
2.
2
93
Viacheslav KARPOV
RUS
42.729
Q
3.
3
76
Pavel MEDVEDEV
RUS
42.760
4.
4
134
Andrey VOSKRESENSKIY
RUS
44.788
14
5.
5
48
Mikhail RAKITIN
RUS
1:01.606
7
4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 10 skaters)
Race 123, Group 1 (1 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
19
Semen ELISTRATOV
RUS
41.254
Q
2.
2
184
Artem KOZLOV
RUS
41.422
Q
3.
3
43
Daniil KRASNOKUTSKIY
RUS
41.502
4.
4
38
Artem DENISOV
RUS
41.685
69
5.
5
40
Pavel EVDOKIMOV
RUS
42.522
26
Race 124, Group 1 (2 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
8
Konstantin IVLIEV
RUS
40.851
Q
2.
2
171
Daniil EIBOG
RUS
40.967
Q
3.
3
96
Sergei MILOVANOV
RUS
41.816
107
4.
4
91
Vladimir BALBEKOV
RUS
42.320
35
5.
5
186
Daniil NIKOLAYEV
RUS
42.563
27
Race 125, Group 1 (3 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
78
Pavel SITNIKOV
RUS
41.679
Q
2.
2
41
Daniil ZASOSOV
RUS
41.898
Q
3.
3
68
Valeriy FOMIN
RUS
42.068
86
4.
4
42
Pavel KONITCHEV
RUS
43.091
44
5.
5
185
Vladimir MOSKVITSEV
RUS
-
28
Race 126, Group 1 (4 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
18
Denis AYRAPETYAN
RUS
41.556
Q
2.
2
5
Victor AN
RUS
41.666
Q
3.
3
183
Nikita ZOLOTKOV
RUS
41.719
4.
4
180
Nikita BARTASCHUK
RUS
41.833
55
5.
5
181
Anton VORONIN
RUS
42.441
25
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters