Events
Oberstdorf-OSS
Universiade-Luzern
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS 6 (CD-3) - Groningen, Netherlands - 21-23 February 2020
 
Heats 777 meter Men Junior D
  8 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 20 skaters)
 Race 142, Group A     (1 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.533 Louis MOUHOT  ASMB1:17.561Q
2.342 Timo VALENTIJN  IHCL1:18.323Q
3.167 Robin METZ  TRL1:19.115
4.463 Nedim MUZAFEROVIC  SLI1:22.734
5.235 Paulin CUNISSE  CMSG1:29.311
 Race 143, Group A     (2 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.461 Mario MAGNA  SGPV1:18.362Q
2.564 Larsen CASUBOLO  STKG1:22.259Q
3.230 Joseph ARMSTRONG  ALD1:23.651 
4.334 Malo TILLY  ASMB1:25.227
5.170 Steyn WAGENAAR  TRL1:25.869
 Race 144, Group A     (3 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.145 Nick ENDEVELD  IJVZ1:17.954Q
2.258 Aaron Van Quang PIETROBONO  SES1:18.220Q
3.368 Tsjerk VAN DER MEER  TRL1:21.078
4.550 Kebba NJIE  NSV1:23.536
5.475 Lowie DEKENS  YDS1:25.978
 Race 145, Group A     (4 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.254 Miika KLEVSTUEN  OSK1:21.574Q
2.574 Massimiliano PICCHIARELLI  VGT1:22.773Q
3.441 Boet GROENEWEGEN  HVHW1:23.451 
4.372 Gabin CARRIE  USO1:23.619
5.160 Filippo PEZZONI  SES-    
 Race 146, Group A     (5 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.465 Pelle BOLSIUS  SVU1:18.588Q
2.139 Moritz HARTMANN  EVD1:21.810Q
3.259 Carlo TAGLIABUE  SES1:22.362
4.332 Albie BARLOW  ALD1:22.770
5.544 Junior DE BLOIS  IHCL-    
 Race 147, Group A     (6 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.562 Alex MAESTRI  SGPV1:21.654Q
2.147 Freddie POLAK  NIRC1:22.804Q
3.338 Arseniy FRANKE  EVD1:22.968 
4.257 Fredrik COLBENSEN-TVETEN  OSK1:29.962
5.446 Tim ALTER  MERC-    
 Race 148, Group A     (7 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.271 Franck Edward Julien TEKAM  USO1:18.023Q
2.543 Stan DE GRAAF  IHCL1:21.919Q
3.155 Eirik ANDERSEN  OSK1:22.535
4.469 Mathys FABER  TRL1:26.425
5.336 Thaddäus ZIMMERMANN  ETR1:29.929
 Race 149, Group A     (8 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.453 Herwan MESPREUVE  OAST1:19.068Q
2.366 Jonas DE JONG  SVU1:19.076Q
3.148 Willem MURRAY  NIRC1:24.384 
4.273 Tymeo LIBEAU  USO1:24.510


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Sebra Sports
Kilimanjaro
Eraton Race Timers
Web-TV
Bioracer
Skate-Tec
Engo