Events
Oberstdorf-OSS
Universiade-Luzern
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS 6 (CD-3) - Groningen, Netherlands - 21-23 February 2020
 
Heats 500 meter Men Junior D
  8 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 16 skaters)
 Race 37, Group A     (1 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.333 Louis MOUHOT  ASMB49.585Q
2.264 Larsen CASUBOLO  STKG50.481Q
3.569 Mathys FABER  TRL53.327 
4.430 Joseph ARMSTRONG  ALD53.423
5.137 Rune Björn GUSTAVS  ETR54.655
 Race 38, Group A     (2 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.258 Aaron Van Quang PIETROBONO  SES49.246Q
2.453 Herwan MESPREUVE  OAST49.370Q
3.555 Eirik ANDERSEN  OSK52.848 
4.346 Tim ALTER  MERC54.046
5.135 Paulin CUNISSE  CMSG55.558
 Race 39, Group A     (3 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.347 Freddie POLAK  NIRC51.605Q
2.542 Timo VALENTIJN  IHCL52.801Q
3.245 Nick ENDEVELD  IJVZ56.976 
4.463 Nedim MUZAFEROVIC  SLI1:05.968
159 Carlo TAGLIABUE  SESP
 Race 40, Group A     (4 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.171 Franck Edward Julien TEKAM  USO48.743Q
2.538 Arseniy FRANKE  EVD53.015Q
3.450 Kebba NJIE  NSV54.393 
4.370 Steyn WAGENAAR  TRL54.697
5.234 Malo TILLY  ASMB54.704
 Race 41, Group A     (5 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.265 Pelle BOLSIUS  SVU49.245Q
2.167 Robin METZ  TRL50.195Q
3.372 Gabin CARRIE  USO51.961 
4.560 Filippo PEZZONI  SES54.347
5.475 Lowie DEKENS  YDS54.565
 Race 42, Group A     (6 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.166 Jonas DE JONG  SVU49.558Q
2.262 Alex MAESTRI  SGPV49.981Q
3.343 Stan DE GRAAF  IHCL52.002 
4.541 Boet GROENEWEGEN  HVHW52.222
5.457 Fredrik COLBENSEN-TVETEN  OSK57.988
 Race 43, Group A     (7 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.254 Miika KLEVSTUEN  OSK47.947Q
2.339 Moritz HARTMANN  EVD52.515Q
3.148 Willem MURRAY  NIRC54.319 
4.536 Thaddäus ZIMMERMANN  ETR54.833
5.468 Tsjerk VAN DER MEER  TRL1:09.183
 Race 44, Group A     (8 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.461 Mario MAGNA  SGPV49.196Q
2.374 Massimiliano PICCHIARELLI  VGT49.330Q
3.273 Tymeo LIBEAU  USO52.902 
4.144 Junior DE BLOIS  IHCL53.012
5.532 Albie BARLOW  ALD55.771


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Engo
Kilimanjaro
Web-TV
Skate-Tec
Eraton Race Timers
Impakt Sport
Sebra Sports
Bioracer