Events
Oberstdorf-OSS
Universiade-Luzern
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS 6 (CD-3) - Groningen, Netherlands - 21-23 February 2020
 
Heats 777 meter Men Junior D
  6 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 18 skaters)
 Race 5, Group A     (1 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.733 Louis MOUHOT  ASMB1:18.553Q
2.468 Tsjerk VAN DER MEER  TRL1:21.677Q
3.260 Filippo PEZZONI  SES1:24.202
4.357 Fredrik COLBENSEN-TVETEN  OSK1:29.885
5.130 Joseph ARMSTRONG  ALD1:36.161
6.647 Freddie POLAK  NIRC1:42.380ADV
572 Gabin CARRIE  USOP
 Race 6, Group A     (2 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.266 Jonas DE JONG  SVU1:18.300Q
2.553 Herwan MESPREUVE  OAST1:18.420Q
3.467 Robin METZ  TRL1:19.252
4.759 Carlo TAGLIABUE  SES1:19.546
5.350 Kebba NJIE  NSV1:29.230
6.675 Lowie DEKENS  YDS1:34.086
7.144 Junior DE BLOIS  IHCL-    
 Race 7, Group A     (3 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.345 Nick ENDEVELD  IJVZ1:18.071Q
2.458 Aaron Van Quang PIETROBONO  SES1:18.289Q
3.242 Timo VALENTIJN  IHCL1:18.651
4.738 Arseniy FRANKE  EVD1:20.542
5.136 Thaddäus ZIMMERMANN  ETR1:29.907
6.669 Mathys FABER  TRL1:38.155
532 Albie BARLOW  ALDP
 Race 8, Group A     (4 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.154 Miika KLEVSTUEN  OSK1:17.194Q
2.661 Mario MAGNA  SGPV1:17.726Q
3.543 Stan DE GRAAF  IHCL1:21.800
4.363 Nedim MUZAFEROVIC  SLI1:22.642
5.434 Malo TILLY  ASMB1:31.420
6.246 Tim ALTER  MERC1:47.078
 Race 9, Group A     (5 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.571 Franck Edward Julien TEKAM  USO1:19.016Q
2.464 Larsen CASUBOLO  STKG1:19.856Q
3.774 Massimiliano PICCHIARELLI  VGT1:20.706
4.639 Moritz HARTMANN  EVD1:22.708
5.270 Steyn WAGENAAR  TRL1:24.744
6.135 Paulin CUNISSE  CMSG1:27.966
7.337 Rune Björn GUSTAVS  ETR1:31.814
 Race 10, Group A     (6 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.665 Pelle BOLSIUS  SVU1:18.095Q
2.462 Alex MAESTRI  SGPV1:20.423Q
3.355 Eirik ANDERSEN  OSK1:20.631
4.241 Boet GROENEWEGEN  HVHW1:21.003
5.573 Tymeo LIBEAU  USO1:24.505
6.148 Willem MURRAY  NIRC1:28.519


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Bioracer
Engo
Sebra Sports
Skate-Tec
Web-TV
Impakt Sport
Eraton Race Timers
Kilimanjaro