Events
Oslo-OSK Open
Belfort-Grand Lion
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS 6 (CD-3) - Groningen, Netherlands - 21-23 February 2020
 
Heats 500 meter Ladies Junior D
  6 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 16 skaters)
 Race 31, Group A     (1 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.310 Angel DALEMAN  IHCL49.301Q
2.216 Nadine PAWASSERAT  MERC57.015Q
3.115 Lotta VAN HERCK  IRTA1:07.198ADV
424 Sara TER HART  SVUP
 Race 32, Group A     (2 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.319 Sophie NIJBOER  SCT52.669Q
2.118 Billie RUSSELL  OSF52.836Q
3.420 Giorgia MATURI PADOVANI  SGPV53.616
4.21 Ines GRISOT  ASMB54.357
 Race 33, Group A     (3 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.27 Paula KUHNT  EVD52.603Q
2.36 Kassandra Lotta HÄUPL  ETR53.609Q
3.417 Violet CLAREY  NIRC54.775
4.121 Chiara ZACCARO  SLI54.956
5.514 Juul VAN DER ZWAAN  IHCL57.802
 Race 34, Group A     (4 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.45 Birgit RADT  DKIJV52.400Q
2.38 Lenja HOEFT  EVD52.478Q
3.213 Pom STRAATHOF  IHCL56.236 
4.122 Lisa WALTER  SLI56.396
 Race 35, Group A     (5 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.323 Marit DAMEN  STB52.190Q
2.13 Maiwenn LANGEVIN  CST52.364Q
3.427 Lis-Victoria NGO MOUAHA  USO53.874
4.228 Mirthe MICHIELSEN  YDS57.057
 Race 36, Group A     (6 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.32 Greta CRISTANI  BOR51.842Q
2.19 Allegra STOLLENWERK  EVD51.958Q
3.411 Julie VAN SANTEN  IHCL55.198
4.226 Nienke KLOMPMAKER  TRL55.636
5.525 Silke KABEL  SVU58.194


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Engo
Web-TV
Eraton Race Timers
Sebra Sports
Kilimanjaro
Bioracer