Events
Oberstdorf-OSS
Universiade-Luzern
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
BALTIC CUP 1 - Minsk, Belarus - 25-27 October 2019
 
Heats 500 meter Junior E Girls
  6 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 16 skaters)
 Race 184, Group 1     (1 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1191 Varvara FIROVA  TVER56.086Q
2.265 Sofiya SPORYSH  MINSK56.833Q
3.3127 Zofia DAMIANIUK  UKSJB1:00.518 
4.4175 Polina RAKITSKAIYA  SMO1:03.377
563 Yana HARADNIUK  MINSKP
 Race 185, Group 1     (2 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1203 Maria KHOKHELKO  KYIV54.729Q
2.2139 Sofia PETRICHENKO  KAL58.470Q
3.3201 Yelyzaveta SOLOVIOVA  KHV1:00.179
4.474 Lizaveta KAMAEVA  VIT1:01.860
5.5174 Kira MISCHUROWA  SMO1:07.977
 Race 186, Group 1     (3 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1194 Sofya ZAEDINOVA  TVER54.473Q
2.216 Varvara KURILO  BLR59.959Q
3.3128 Wiktoria MACIEJEWSKA  UKSJB1:00.070
4.466 Anastasiya VINOHRADAVA  MINSK1:07.219
5.5173 Eva KRIVZOVA  SMO1:14.456
 Race 187, Group 1     (4 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1192 Sofiia KOROBOVA  TVER55.574Q
2.2200 Kateryna SOLOVIOVA  KHV55.908Q
3.3176 Anastasiya SOSINA  SMO56.041
4.417 Daryna TSYHALAVA  BLR1:00.264
5.567 Varvara VODZIANITSKAYA  MINSK1:15.980
6.6138 Sofia KOROSTOIANOVA  KAL1:23.015
 Race 188, Group 1     (5 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1129 Maria SKARZYNSKA  UKSJB58.908Q
2.2193 Diana KULKOVA  TVER1:06.044Q
3.364 Kira SHYSHKINA  MINSK1:18.593 
4172 Alina BATAEVA  SMOP
5156 Olga KNIAZEVA  MGFSOP
 Race 189, Group 1     (6 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1204 Amina STOROZHUK  KYIV55.642Q
2.2140 Daria RUDIK  KAL56.712Q
3.3199 Kateryna MOISIEIEVA  KHV59.894
4.478 Iryna SOBALEVA  ZHOD1:02.850
5.562 Maryla AMELINA  MINSK1:04.440


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Skate-Tec
Web-TV
Engo
Sebra Sports
Bioracer
Eraton Race Timers
Kilimanjaro