Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
BALTIC CUP 1 - Minsk, Belarus - 25-27 October 2019
Heats 333 meter Junior E Girls
6 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 16 skaters)
Race 49, Group 1 (1 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
204
Amina STOROZHUK
KYIV
36.920
Q
2.
2
140
Daria RUDIK
KAL
36.995
Q
3.
3
16
Varvara KURILO
BLR
40.443
4.
4
62
Maryla AMELINA
MINSK
43.775
5.
5
172
Alina BATAEVA
SMO
1:01.376
Race 50, Group 1 (2 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
194
Sofya ZAEDINOVA
TVER
38.307
Q
2.
2
199
Kateryna MOISIEIEVA
KHV
39.849
Q
3.
3
128
Wiktoria MACIEJEWSKA
UKSJB
41.137
4.
4
66
Anastasiya VINOHRADAVA
MINSK
45.390
5.
5
173
Eva KRIVZOVA
SMO
45.765
Race 51, Group 1 (3 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
191
Varvara FIROVA
TVER
37.605
Q
2.
2
200
Kateryna SOLOVIOVA
KHV
37.765
Q
3.
3
139
Sofia PETRICHENKO
KAL
39.888
4.
4
127
Zofia DAMIANIUK
UKSJB
42.117
5.
5
67
Varvara VODZIANITSKAYA
MINSK
50.556
Race 52, Group 1 (4 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
65
Sofiya SPORYSH
MINSK
38.463
Q
2.
2
129
Maria SKARZYNSKA
UKSJB
39.749
Q
3.
3
175
Polina RAKITSKAIYA
SMO
41.716
4.
4
74
Lizaveta KAMAEVA
VIT
41.821
5.
5
138
Sofia KOROSTOIANOVA
KAL
46.582
Race 53, Group 1 (5 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
176
Anastasiya SOSINA
SMO
37.538
Q
2.
2
192
Sofiia KOROBOVA
TVER
37.558
Q
3.
3
203
Maria KHOKHELKO
KYIV
37.670
4.
4
17
Daryna TSYHALAVA
BLR
40.426
5.
5
63
Yana HARADNIUK
MINSK
44.247
6.
6
78
Iryna SOBALEVA
ZHOD
48.466
Race 54, Group 1 (6 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
156
Olga KNIAZEVA
MGFSO
38.198
Q
2.
2
201
Yelyzaveta SOLOVIOVA
KHV
40.301
Q
3.
3
193
Diana KULKOVA
TVER
41.624
4.
4
64
Kira SHYSHKINA
MINSK
41.769
5.
5
174
Kira MISCHUROWA
SMO
44.083
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters