Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
DANUBIA CUP 3 (CD-2) - Spisska Nova Ves, Slovak Republic - 8-10 November 2019
Final 500 meter Junior C Girls
Race 269, Group 9 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
14
Nika KOPRIVNJAK
CRO
53.676
2.
3
117
Adrianna DAKOWICZ
JUV
53.911
3.
2
120
Gabriela MACIEJEWSKA
JUV
54.482
4.
4
175
Ivana KUBIKOVA
PRKP
58.697
Race 270, Group 8 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
142
Magdalena OZIEMKIEWICZ
ORZEL
54.113
2.
4
129
Adrianna CARBONE
MOSIR
54.330
3.
1
80
Paula EKERTE
JLSS
54.540
4.
5
24
Karolina HARTYCHOVA
KSB
54.595
5.
3
81
Ance GROSBERGA
JLSS
54.986
Race 271, Group 7 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
184
Tamara TOKAROVA
PRE
49.337
2.
2
107
Gabija ASTRAUSKAITE
LTU
50.487
3.
3
112
Weronika BILLER
GIZ
51.710
4.
4
119
Pola LOKIC
JUV
51.940
5.
5
25
Kristyna ZOCKOVA
KSB
52.715
Race 272, Group 6 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
79
Valerija BAKAJA
JLSS
51.302
2.
5
147
Malwina GRUDYSZ
POL
51.412
3.
2
159
Biborka FARKAS
ROU
51.532
4.
4
83
Ance KUCINA
JLSS
52.927
5.
3
130
Sandra SIENKIEWICZ
MOSIR
53.728
Race 273, Group 5 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
46
SCHONBORN Melinda
HUN
48.856
2.
4
202
Myroslava SELIUKOVA
KHV
49.281
3.
2
1
Annie LE
SYD
49.517
4.
3
141
Ada JAZDZYNSKA
ORZEL
49.994
5.
5
118
Magda GRYGORUK
JUV
51.309
Race 274, Group 4 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
5
122
Karolina SUHAK
JUV
51.575
2.
3
28
Kristyna KUDLACKOVA
STCZ
52.050
3.
4
26
Karolina BILKOVA
STCZ
53.409
4.
1
146
Agnieszka BOGDANOWICZ
POL
1:06.930
5.
2
20
Magdalena HROMASOVA
BZKP
1:07.749
6
148
Hanna ORZEPOWSKA
POL
P
Race 275, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
102
Marija BORODOVSKA
SPARS
49.507
2.
3
27
Barbora GÁKOVÁ
STCZ
49.679
3.
5
67
SOMODI Luca
SZKE
49.875
4.
4
143
Katarzyna REINDL
ORZEL
50.101
5.
2
82
Laura JANKOVSKA
JLSS
50.198
Race 276, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
121
Karolina PARCZEWSKA
JUV
50.000
3
2.
2
45
KORMANYOS Nina
HUN
50.809
2
3.
3
108
Kotryna SOKOLOVSKYTE
LTU
50.896
1
4.
5
219
Michaela PETROVA
ICP
52.013
5.
4
101
Daniela ANIKEVICA
SPARS
1:19.463
Race 277, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
57
DOBRAN Flora
MTK
47.675
34
2.
1
47
SOMODI Maja Dora
HUN
47.781
21
3.
3
48
SZOCS Monika Nikolett
HUN
48.799
13
4.
4
21
Michaela POPLOVA
BZKP
48.978
8
5
103
Alina USATOVA
SPARS
P
3
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters