Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
STARCLASS 1 (CD-1) - Bergamo, Italy - 25-27 October 2019
Quarter Finals 777 meter Men Junior D
6 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Finals, total 18 skaters)
Race 7, Group A (1 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
121
Pelle BOLSIUS
SVU
1:21.403
Q
2.
2
131
Robin METZ
TRL
1:24.193
Q
3.
5
149
Tymeo LIBEAU
USO
1:26.131
4.
1
80
Willem MURRAY
NIRC
1:27.425
5.
4
74
Tim ALTER
MERC
1:29.425
Race 8, Group A (2 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
87
Miika KLEVSTUEN
OSK
1:23.130
Q
2.
3
119
Larsen CASUBOLO
STKG
1:25.425
Q
3.
2
7
Malo TILLY
ASMB
1:26.766
4.
1
62
Stan DE GRAAF
IHCL
1:49.353
5.
5
93
Marco DEGLI UOMINI
PON
1:50.735
Race 9, Group A (3 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
98
Aaron Van Quang PIETROBONO
SES
1:22.587
Q
2.
1
107
Alex MAESTRI
SGPV
1:22.816
Q
3.
4
150
Gabin CARRIE
USO
1:25.860
4.
2
155
Massimiliano PICCHIARELLI
VGT
1:26.817
5.
5
156
Casey PICHIERRI
VGT
-
Race 10, Group A (4 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
86
Herwan MESPREUVE
OAST
1:19.981
Q
2.
4
108
Mario MAGNA
SGPV
1:20.205
Q
3.
6
122
Jonas DE JONG
SVU
1:21.455
4.
5
99
Carlo TAGLIABUE
SES
1:22.721
5.
1
132
Mathys FABER
TRL
1:30.587
6.
3
63
Timo VALENTIJN
IHCL
-
Race 11, Group A (5 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
5
6
Louis MOUHOT
ASMB
1:21.694
Q
2.
4
3
Joseph ARMSTRONG
ALD
1:22.187
Q
3.
1
79
Freddie POLAK
NIRC
1:22.499
4.
3
82
Max KLEINRENSINK
NSV
1:22.698
5.
2
89
Aron FEIRING
OSK
1:25.878
Race 12, Group A (6 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
148
Franck Edward Julien TEKAM
USO
1:19.108
Q
2.
4
96
Daniele ZAMPEDRI
SCP
1:19.590
Q
3.
3
88
Eirik ANDERSEN
OSK
1:23.572
4.
6
114
Daniel BLUHM
SLI
1:25.669
5.
5
100
Filippo PEZZONI
SES
1:31.178
6.
2
101
Christian CATTANI
SES
-
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters