Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
BALTIC CUP 2 - Bialystok, Poland - 15-17 November 2019
Heats 1000 meter Junior C Girls
7 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 20 skaters)
Race 250, Group 1 (1 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
215
Yelyzaveta SYDORKO
KYIV
1:50.904
Q
2.
2
78
Oliwia BOBIER
JUV
1:50.998
Q
3.
3
67
Indre MILAKNYTE
LTU
1:51.897
4.
4
83
Magda GRYGORUK
JUV
1:52.084
5.
5
52
Luiza Marta GALINA
SPARS
1:58.812
Race 251, Group 1 (2 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
1
Katsiaryna AUCHYNNIKAVA
BLR
1:53.719
Q
2.
2
66
Gabija ASTRAUSKAITE
LTU
1:53.836
Q
3.
3
84
Pola LOKIC
JUV
1:55.460
4.
4
25
Ance GROSBERGA
JLSS
1:55.499
5.
5
85
Gabriela MACIEJEWSKA
JUV
1:59.126
Race 252, Group 1 (3 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
80
Kinga CHILIMONIUK
JUV
1:52.451
Q
2.
2
53
Laura PETROVICA
SPARS
1:52.580
Q
3.
3
89
Izabela POLAK
JUV
2:01.242
4.
4
81
Adrianna DAKOWICZ
JUV
2:24.759
5
69
Kamile VALKAUSKAITE
LTU
P
Race 253, Group 1 (4 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
68
Kotryna SOKOLOVSKYTE
LTU
1:53.912
Q
2.
2
214
Oleksandra SHAPRAN
KYIV
1:54.140
Q
3.
3
90
Kamila SAGANEK
JUV
1:54.261
4.
4
27
Ance KUCINA
JLSS
1:56.732
5.
5
91
Anika SEREDYNSKA
JUV
1:58.258
Race 254, Group 1 (5 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
51
Daniela ANIKEVICA
SPARS
1:49.825
Q
2.
2
79
Agnieszka BOGDANOWICZ
JUV
1:49.996
Q
3.
3
86
Magdalena ORCIUCH
JUV
1:51.648
4.
4
24
Paula EKERTE
JLSS
1:56.069
5.
5
126
Marta KOTOWSKA
STOCZ
1:59.411
Race 255, Group 1 (6 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
199
Zhanneta ROSHCHEKTAEVA
PET
1:42.822
Q
2.
2
88
Karolina PARCZEWSKA
JUV
1:43.050
Q
3.
3
87
Hanna ORZEPOWSKA
JUV
1:44.373
4.
4
26
Laura JANKOVSKA
JLSS
1:47.670
5.
5
2
Darya TSYHANOVA
BLR
1:51.179
Race 256, Group 1 (7 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
54
Alina USATOVA
SPARS
1:47.343
Q
2.
2
186
Anastasiia BESPAMIATNOVA
KAL
1:49.515
Q
3.
3
92
Karolina SUHAK
JUV
1:50.335
4.
4
93
Maria WORONIEWSKA
JUV
2:03.293
5.
5
82
Olga GOSK
JUV
2:07.486
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters