Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
DANUBIA CUP 2 (CD-1) - Benatky n/J., Czech Republic - 18-20 October 2019
Final 1500 m JUNIOR C GIRLS
Race 74, Group 7 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
100
Ance KUCINA
JLSS
3:05.869
2.
1
162
Magdalena OZIEMKIEWICZ
ORZEL
3:09.112
3.
2
143
Olga GOSK
JUV
3:24.232
Race 76, Group 6 (2 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
72
SOMODI Luca
SZKE
3:01.978
2.
1
144
Magdalena ORCIUCH
JUV
3:02.216
3.
3
146
Karolina SUHAK
JUV
3:06.902
4.
5
98
Ance GROSBERGA
JLSS
3:13.198
5.
7
147
Maria WORONIEWSKA
JUV
3:18.674
6.
6
142
Adrianna DAKOWICZ
JUV
P
4
15
Nika KOPRIVNJAK
METEOR
YC
Race 78, Group 5 (3 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
6
44
Karin MANYCHOVA
NACH
2:51.427
2.
7
97
Paula EKERTE
JLSS
2:51.540
3.
2
45
Karolina BILKOVA
STCZ
2:51.575
4.
3
141
Kinga CHILIMONIUK
JUV
2:51.600
5.
1
161
Ada JAZDZYNSKA
ORZEL
2:53.038
6.
4
145
Kamila SAGANEK
JUV
2:54.612
7.
5
96
Valerija BAKAJA
JLSS
3:00.508
Race 80, Group 4 (4 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
7
194
Tamara TOKAROVA
SKMA
2:45.210
2.
1
123
Laura PETROVICA
SPARS
2:45.339
3.
6
47
Kristyna KUDLACKOVA
STCZ
2:45.491
4.
2
48
Klara STRNADOVA
STCZ
2:45.598
5.
3
134
Weronika BILLER
GIZ
2:46.583
6.
5
163
Katarzyna REINDL
ORZEL
2:47.067
7.
4
139
Oliwia BOBIER
JUV
2:48.997
Race 82, Group 3 (5 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
202
Myroslava SELIUKOVA
KHV
2:47.081
2.
7
5
Michaela PETROVA
ICP
2:47.841
3.
5
179
Anastasiia BESPAMIATNOVA
KAL
2:47.900
4.
2
99
Laura JANKOVSKA
JLSS
2:48.198
5.
3
165
Malwina GRUDYSZ
ORL
2:48.323
6.
4
140
Agnieszka BOGDANOWICZ
JUV
2:51.788
7.
6
29
Kristyna ZOCKOVA
KSB
2:55.836
Race 84, Group 2 (6 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
121
Daniela ANIKEVICA
SPARS
2:41.578
1
2.
2
63
SZOCS Monika Nikolett
JSE
2:42.922
3.
4
128
Gabija ASTRAUSKAITE
LTU
2:48.648
4.
6
46
Barbora GÁKOVÁ
STCZ
2:55.508
5.
7
22
Magdalena HROMASOVA
BZKP
3:01.145
6.
5
166
Hanna ORZEPOWSKA
JUV
3:13.708
3
129
Kotryna SOKOLOVSKYTE
VMSC
P
Race 86, Group 1 (7 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
6
67
DOBRAN Flora
MTK
2:40.652
34
2.
7
23
Michaela POPLOVA
BZKP
2:41.210
21
3.
1
124
Alina USATOVA
SPARS
2:41.761
13
4.
3
167
Karolina PARCZEWSKA
JUV
2:42.130
8
5.
5
62
SCHONBORN Melinda
JSE
2:42.309
5
6.
4
122
Marija BORODOVSKA
SPARS
2:44.391
3
7.
2
71
KORMANYOS Nina
SZKE
2:45.477
2
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters