Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
DANUBIA CUP 2 (CD-1) - Benatky n/J., Czech Republic - 18-20 October 2019
Semi Final 1500 m JUNIOR C GIRLS
Race 53, Group 2 (1 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
48
Klara STRNADOVA
STCZ
2:54.178
2.
4
134
Weronika BILLER
GIZ
2:55.052
3.
5
45
Karolina BILKOVA
STCZ
2:55.821
4.
1
141
Kinga CHILIMONIUK
JUV
2:55.917
5.
6
144
Magdalena ORCIUCH
JUV
2:59.191
6.
3
72
SOMODI Luca
SZKE
2:59.643
Race 54, Group 2 (2 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
5
5
Michaela PETROVA
ICP
P
2.
1
123
Laura PETROVICA
SPARS
2:51.547
3.
2
161
Ada JAZDZYNSKA
ORZEL
2:54.511
4.
3
142
Adrianna DAKOWICZ
JUV
3:08.975
5.
6
147
Maria WORONIEWSKA
JUV
3:12.572
6.
4
143
Olga GOSK
JUV
3:17.304
Race 55, Group 2 (3 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
139
Oliwia BOBIER
JUV
2:55.536
2.
1
163
Katarzyna REINDL
ORZEL
2:55.763
3.
3
145
Kamila SAGANEK
JUV
2:57.034
4.
5
96
Valerija BAKAJA
JLSS
2:57.324
5.
6
15
Nika KOPRIVNJAK
METEOR
3:00.934
6.
4
162
Magdalena OZIEMKIEWICZ
ORZEL
3:12.148
Race 56, Group 2 (4 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
47
Kristyna KUDLACKOVA
STCZ
2:57.446
2.
2
44
Karin MANYCHOVA
NACH
2:57.662
3.
3
97
Paula EKERTE
JLSS
2:58.383
4.
5
146
Karolina SUHAK
JUV
3:00.037
5.
4
98
Ance GROSBERGA
JLSS
3:07.031
6.
6
100
Ance KUCINA
JLSS
P
Race 61, Group 1 (5 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
67
DOBRAN Flora
MTK
2:44.830
2.
6
23
Michaela POPLOVA
BZKP
2:44.848
3.
5
46
Barbora GÁKOVÁ
STCZ
2:45.831
4.
3
22
Magdalena HROMASOVA
BZKP
2:46.093
5.
1
165
Malwina GRUDYSZ
ORL
2:49.395
6.
2
140
Agnieszka BOGDANOWICZ
JUV
2:50.379
7.
7
29
Kristyna ZOCKOVA
KSB
2:56.786
Race 62, Group 1 (6 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
122
Marija BORODOVSKA
SPARS
2:39.736
2.
3
62
SCHONBORN Melinda
JSE
2:39.928
3.
5
121
Daniela ANIKEVICA
SPARS
2:41.802
4.
4
63
SZOCS Monika Nikolett
JSE
2:42.094
5.
2
129
Kotryna SOKOLOVSKYTE
VMSC
2:43.102
6.
6
99
Laura JANKOVSKA
JLSS
2:48.396
7.
7
179
Anastasiia BESPAMIATNOVA
KAL
2:52.788
Race 63, Group 1 (7 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
124
Alina USATOVA
SPARS
2:35.587
2.
6
71
KORMANYOS Nina
SZKE
2:35.919
3.
5
167
Karolina PARCZEWSKA
JUV
2:36.877
4.
2
128
Gabija ASTRAUSKAITE
LTU
2:44.207
5.
4
166
Hanna ORZEPOWSKA
JUV
2:45.093
6.
3
202
Myroslava SELIUKOVA
KHV
2:45.094
7
194
Tamara TOKAROVA
SKMA
P
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters