Events
Oberstdorf-OSS
Universiade-Luzern
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
OPEN RUSSIAN CUP OF RUSSIAN SKATING UNION - Kolomna, Russia - 13-15 September 2019
 
Quarter Finals 2000 m Relay Relay Mixed
  3 Races (the best 2 teams of each race qualify for the Semi Final, total 8 skaters)
 Race 47, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.19 Russia  RUS2:42.478Q
 63Evgeniya ZAKHAROVA
 68Ekaterina EFREMENKOVA
 178Konstantin IVLIEV
 181Alexander SHULGINOV
2.26 Netherlands 2  NED 22:42.593Q
 31Yara VAN KERKHOF
 33Rianne DE VRIES
 76Itzhak DE LAAT
 79Dennis VISSER
3.33 Lat-Bel-Kor  MIX2:51.262 
 40Anna JANSONE
 50Hanne DESMET
 103Karlis KRUZBERGS
 104Roberts KRUZBERGS
4.412 Russia 4  RUS 42:53.502
 65Anna VOSTRIKOVA
 66Aleksandra IVANOVA
 176Sergei RYATSEN
 194Yaroslav ZAIKIN
 Race 48, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.15 Netherlands  NED2:43.800Q
 30Suzanne SCHULTING
 32Lara VAN RUIJVEN
 77Dylan HOOGERWERF
 78Daan BREEUWSMA
2.21 Kazakhstan  KAZ2:46.242Q
 41Olga TIKHONOVA
 42Assel TAISHMANOVA
 106Denis NIKISHA
 137Nurbergen ZHUMAGAZIYEV
3.34 Lat-Bel-Korea 2  MIX 22:46.399
 48PARK Yoonjung
 49KIM Eun-Seo
 173HONG Kyunghwan
 174Stijn DESMET
4.411 Russia 3  RUS 32:47.543
 58Anastasia DANILOVA
 64Sofia BOYTSOVA
 179Aleksey SIMAKIN
 191Vladimir BALBEKOV
 Race 49, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.110 Russia 2  RUS 22:45.788Q
 52Vera RASSKAZOVA
 67Ekaterina KONSTANTINOVA
 189Pavel SITNIKOV
 193Daniil EIBOG
2.27 Netherlands 3  NED 32:45.991Q
 35Xandra VELZEBOER
 36Selma POUTSMA
 80Jasper BRUNSMANN
 81Friso EMONS
3.38 Netherlands 4  NED 42:46.290
 34Marijn WIERSMA
 38Emma VAN ZUIJLEN
 85Melle VAN 'T WOUT
 86Jens VAN 'T WOUT
42 Kazakhstan 2  KAZP
 44Yana KHAN
 47Madina ZHANBUSINOVA
 107Mersaid ZHAKSYBAEV
 138Adil GALIAKHMETOV


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Web-TV
Impakt Sport
Kilimanjaro
Skate-Tec
Sebra Sports
Eraton Race Timers
Bioracer
Engo