Events
Oberstdorf-OSS
Universiade-Luzern
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
OPEN RUSSIAN CUP OF RUSSIAN SKATING UNION - Kolomna, Russia - 13-15 September 2019
 
Semi Final 500 meter Ladies
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 4 skaters)
 Race 115, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.136 Selma POUTSMA  NED43.221Q
2.268 Ekaterina EFREMENKOVA  RUS43.285Q
3.331 Yara VAN KERKHOF  NED43.759 
4.433 Rianne DE VRIES  NED44.357
5.550 Hanne DESMET  BEL44.848
 Race 116, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.130 Suzanne SCHULTING  NED43.831Q
2.272 Elena SEREGINA  RUS44.544Q
3.351 Emina MALAGICH  RUS44.854 
4.432 Lara VAN RUIJVEN  NED45.536ADV
535 Xandra VELZEBOER  NEDP
 Race 117, Group 2     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.163 Evgeniya ZAKHAROVA  RUS44.896 
2.252 Vera RASSKAZOVA  RUS45.022
3.349 Eun-Seo KIM  KOR45.116
4.458 Anastasia DANILOVA  RUS45.246
5.570 Yuliia BERESNEVA  RUS45.264
 Race 118, Group 2     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.148 PARK Yoonjung  KOR45.254 
2.242 Assel TAISHMANOVA  KAZ46.065
3.364 Sofia BOYTSOVA  RUS47.649
443 Alyona VOLKOVITSKAYA  KAZP
567 Ekaterina KONSTANTINOVA  RUSP
 Race 119, Group 3     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.159 Liudmila KOZULINA  RUS46.222 
2.260 Tatiana KOBIZEVA  RUS47.120
375 Svetlana TYULENEVA  RUSP
461 Anastasia MIGUNOVA  RUSP
565 Anna VOSTRIKOVA  RUSP
 Race 120, Group 3     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.134 Marijn WIERSMA  NED46.282 
2.244 Yana KHAN  KAZ46.416
3.338 Emma VAN ZUIJLEN  NED46.537
4.471 Darya ROZMAHOVA  RUS46.828
5.540 Anna JANSONE  LAT47.583
 Race 121, Group 4     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.155 Olga BOKOVA  RUS47.014 
2.241 Olga TIKHONOVA  KAZ47.626
3.354 Anna MAZALOVA  RUS48.056
447 Madina ZHANBUSINOVA  KAZP
537 Esther GIJSBERS  NEDP
 Race 122, Group 4     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.146 Aliya AMIRGALIYEVA  KAZ47.192 
2.253 Kseniia RASSKAZOVA  RUS47.226
3.356 Ekaterina SNEGIREVA  RUS47.668
466 Aleksandra IVANOVA  RUSP
569 Elizaveta KUZNETSOVA  RUSP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Sebra Sports
Engo
Bioracer
Eraton Race Timers
Kilimanjaro
Impakt Sport
Skate-Tec
Web-TV