Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
NATIONAL CHAMPIONSHIPS RUSSIA BY DISTANCE - Rybinsk, Russia - 22-24 March 2019
Heats 1000 meter Men
8 Races (the best skater of each race qualifies for the Quarter Finals, total 16 skaters)
Race 87, Group 1 (1 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
60
Artem DENISOV
RUS
1:33.180
Q
2.
2
87
Danila VOLKOV
RUS
1:35.110
3.
3
52
Sergey VOYNOV
RUS
1:39.910
4.
4
89
Dmitrii DOKOLIN
RUS
1:49.080
ADV
5
75
Pavel GUBAYDULLIN
RUS
P
Race 88, Group 1 (2 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
68
Valeriy FOMIN
RUS
1:33.910
Q
2.
2
74
Ivan ARTEMOV
RUS
1:34.200
3.
3
54
Denis NIKITIN
RUS
1:34.490
4.
4
65
Pavel EVDOKIMOV
RUS
1:34.780
Race 89, Group 1 (3 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
86
Daniil EIBOG
RUS
1:31.370
Q
2.
2
78
Maxim MIRONOV
RUS
1:31.750
3.
3
83
Mikhail KUZNETSOV
RUS
1:32.010
4.
4
66
Egor MUKHANOV
RUS
1:33.620
5.
5
55
Petr STOLYAROV
RUS
1:36.180
Race 90, Group 1 (4 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
90
Vladimir MOSKVITSEV
RUS
1:34.440
Q
2.
2
59
Andrey MIKHASIOV
RUS
1:34.870
3.
3
53
Egor POKALO
RUS
1:35.260
4.
4
80
Kirill VINOKUROV
RUS
1:35.400
5.
5
70
Vitaliy RYBAK
RUS
1:36.990
Race 91, Group 1 (5 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
57
Aleksey SIMAKIN
RUS
1:38.470
Q
2.
2
85
Dimitriy KOVALEV
RUS
1:38.940
3.
3
76
Nil KABIROV
RUS
1:39.330
4.
4
64
Fiodor DORKIN
RUS
1:40.060
5.
5
82
Mikhail NOVOZILOV
RUS
1:40.970
Race 92, Group 1 (6 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
91
Nikita ZOLOTKOV
RUS
1:31.620
Q
2.
2
71
Daniil PISKUNOV
RUS
1:31.830
3.
3
63
Mikhail RAKITIN
RUS
1:32.000
4.
4
93
Ilya DOMCHEV
RUS
1:38.220
5
72
Andrej KOSOROTOV
RUS
P
Race 93, Group 1 (7 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
62
Daniil KRASNOKUTSKIY
RUS
1:31.570
Q
2.
2
88
Nikita BARTASCHUK
RUS
1:31.900
3.
3
77
Ilnur KAMALOV
RUS
1:32.640
4.
4
69
Denis ZHIZHIKIN
RUS
1:33.150
5.
5
56
Nikita AFONICHEV
RUS
1:38.280
Race 94, Group 1 (8 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
61
Daniil ZASOSOV
RUS
1:32.700
Q
2.
2
51
Anton VORONIN
RUS
1:33.040
3.
3
73
Pavel MEDVEDEV
RUS
1:33.640
4.
4
92
Vladislav LAZAREV
RUS
1:33.690
5.
5
67
Danil SERKEZ
RUS
1:36.420
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters