Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
NATIONAL CHAMPIONSHIPS RUSSIA BY DISTANCE - Rybinsk, Russia - 22-24 March 2019
Preliminaries 500 meter Men
9 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Heats, total 24 skaters)
Race 38, Group 1 (1 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
72
Andrej KOSOROTOV
RUS
42.680
Q
2.
2
92
Vladislav LAZAREV
RUS
42.990
Q
3.
3
65
Pavel EVDOKIMOV
RUS
43.180
4.
4
69
Denis ZHIZHIKIN
RUS
44.950
5.
5
93
Ilya DOMCHEV
RUS
47.510
Race 39, Group 1 (2 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
61
Daniil ZASOSOV
RUS
41.820
Q
2.
2
88
Nikita BARTASCHUK
RUS
42.240
Q
3.
3
78
Maxim MIRONOV
RUS
43.180
4.
4
55
Petr STOLYAROV
RUS
43.880
Race 40, Group 1 (3 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
86
Daniil EIBOG
RUS
42.560
Q
2.
2
80
Kirill VINOKUROV
RUS
43.650
Q
3.
3
63
Mikhail RAKITIN
RUS
43.700
4.
4
70
Vitaliy RYBAK
RUS
45.410
5.
5
56
Nikita AFONICHEV
RUS
46.180
Race 41, Group 1 (4 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
90
Vladimir MOSKVITSEV
RUS
42.350
Q
2.
2
57
Aleksey SIMAKIN
RUS
42.590
Q
3.
3
85
Dimitriy KOVALEV
RUS
43.020
4.
4
67
Danil SERKEZ
RUS
44.080
Race 42, Group 1 (5 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
60
Artem DENISOV
RUS
42.470
Q
2.
2
71
Daniil PISKUNOV
RUS
44.700
Q
3.
3
52
Sergey VOYNOV
RUS
44.940
4.
4
82
Mikhail NOVOZILOV
RUS
45.690
Race 43, Group 1 (6 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
62
Daniil KRASNOKUTSKIY
RUS
42.320
Q
2.
2
81
Viacheslav KARPOV
RUS
42.780
Q
3.
3
74
Ivan ARTEMOV
RUS
42.950
4.
4
54
Denis NIKITIN
RUS
44.120
Race 44, Group 1 (7 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
73
Pavel MEDVEDEV
RUS
43.110
Q
2.
2
53
Egor POKALO
RUS
43.300
Q
3.
3
84
Vladimir BALBEKOV
RUS
43.410
4.
4
66
Egor MUKHANOV
RUS
44.070
Race 45, Group 1 (8 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
68
Valeriy FOMIN
RUS
43.200
Q
2.
2
89
Dmitrii DOKOLIN
RUS
43.270
Q
3.
3
64
Fiodor DORKIN
RUS
43.760
4.
4
87
Danila VOLKOV
RUS
44.720
Race 46, Group 1 (9 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
51
Anton VORONIN
RUS
44.490
Q
2.
2
75
Pavel GUBAYDULLIN
RUS
46.360
Q
3.
3
77
Ilnur KAMALOV
RUS
55.820
4.
4
91
Nikita ZOLOTKOV
RUS
1:02.340
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters