Events
Oberstdorf-OSS
Universiade-Luzern
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
NATIONAL LEAGUE RUSSIA CUP FINAL - Rybinsk, Russia - 25-27 January 2019
 
Heats 1500 meter Ladies
  7 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 18 skaters)
 Race 1, Group 1     (1 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.110 Anastasia DANILOVA  RUS2:33.270Q
2.21 Kseniia RASSKAZOVA  RUS2:33.420Q
3.331 Ekaterina ULIANOVA  RUS2:33.600
4.415 Ekaterina RJABOVA  RUS2:33.740
5.542 Lyubov YAKIMOVA  RUS2:33.950
6.622 Anastasia SEREDA  RUS2:38.050
 Race 2, Group 1     (2 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.138 Darya ROZMAHOVA  RUS2:34.140Q
2.237 Elizaveta KUZNETSOVA  RUS2:34.370Q
3.312 Viktoria ZAKHAROVA  RUS2:35.040
4.428 Inna LAVRENTYEVA  RUS2:35.710
5.53 Olga BOKOVA  RUS2:44.780
6.619 Anastasia AVERYANOVA  RUS2:45.050
 Race 3, Group 1     (3 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.18 Angelina TARASOVA  RUS2:30.620Q
2.224 Anastasia SOLOVIEVA  RUS2:32.020Q
3.321 Dariya BUKAREVA  RUS2:35.120
4.417 Ekaterina STEKLENEVA  RUS2:35.900ADV
56 Viktoria DUDINA  RUSP
 Race 4, Group 1     (4 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.130 Diana VOLITSEVA  RUS2:41.210Q
2.22 Anastasia KUSCHU  RUS2:41.550Q
3.311 Polina ZINDAROVA  RUS2:41.920 
4.418 Albina MANYAKINA  RUS2:42.140
5.539 Diana SHUKHALOVA  RUS2:42.460
6.636 Ksenia SOLYANKINA  RUS2:56.650
 Race 5, Group 1     (5 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.126 Anna VOSTRIKOVA  RUS2:36.680Q
2.213 Olesya SISOYEVA  RUS2:36.930Q
3.316 Tatiana KOBIZEVA  RUS2:39.020 
4.49 Dariya KOMISSAROVA  RUS2:39.240
5.534 Kapitalina BADIRKHANOVA  RUS2:43.740
6.623 Aleksandra IVANOVA  RUS2:56.780
 Race 6, Group 1     (6 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.120 Svetlana TYULENEVA  RUS2:27.870Q
2.241 Adelina DOKOLINA  RUS2:28.810Q
3.314 Kristina STARIKOVA  RUS2:30.620
4.427 Rozalina TCHAN  RUS2:31.460
5.535 Alina EVLOEVA  RUS2:32.080
65 Aleksandra PANINA  RUSP
 Race 7, Group 1     (7 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.17 Olga BELYAKOVA  RUS2:40.210Q
2.240 Elena SEREGINA  RUS2:40.740Q
3.329 Ekaterina DELYUKINA  RUS2:41.210 
4.44 Karina PAVLENKO  RUS2:41.840
5.533 Alena SHUGAROVA  RUS2:43.430


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Kilimanjaro
Engo
Skate-Tec
Eraton Race Timers
Web-TV
Impakt Sport
Sebra Sports
Bioracer