Events
Oberstdorf-OSS
Universiade-Luzern
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
NATIONAL CHAMPIONSHIPS RUSSIA - Kolomna, Russia - 27-29 December 2018
 
Preliminaries 500 meter Ladies
  10 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Heats, total 24 skaters)
 Race 13, Group 1     (1 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.176 Sofia PROSVIRNOVA  RUS45.172Q
2.268 Rozalina TCHAN  RUS46.470Q
3.363 Tatiana KOBIZEVA  RUS47.132 
4.460 Elena LISENKOVA  RUS49.166
 Race 14, Group 1     (2 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.175 Ekaterina KONSTANTINOVA  RUS45.448Q
2.277 Alena SHUGAROVA  RUS47.312Q
3.391 Polina ZINDAROVA  RUS47.323 
4.458 Alina FOMTCHESKOVA  RUS48.717
 Race 15, Group 1     (3 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.153 Emina MALAGICH  RUS44.875Q
2.286 Anna MATVEEVA  RUS46.007Q
3.393 Anastasia DANILOVA  RUS46.509
4.489 Dariya BUKAREVA  RUS48.856
 Race 16, Group 1     (4 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.184 Ekaterina EFREMENKOVA  RUS44.559Q
2.255 Kseniia RASSKAZOVA  RUS46.948Q
3.381 Adelina DOKOLINA  RUS47.570 
4.492 Kristina MOZHAYEVA  RUS50.074
 Race 17, Group 1     (5 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.185 Yuliia BERESNEVA  RUS46.459Q
2.269 Inna LAVRENTYEVA  RUS46.665Q
3.359 Anastasia KUSCHU  RUS46.736
4.472 Ekaterina ULIANOVA  RUS47.712
 Race 18, Group 1     (6 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.165 Evgeniya ZAKHAROVA  RUS44.729Q
2.279 Olga BELYAKOVA  RUS45.767Q
3.357 Olga BOKOVA  RUS47.193 
4.473 Anastasia SOLOVIEVA  RUS48.701
 Race 19, Group 1     (7 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.190 Angelina TARASOVA  RUS46.210Q
2.267 Anna VOSTRIKOVA  RUS46.263Q
3.371 Diana VOLITSEVA  RUS46.329
4.478 Sofia ERUNOVA  RUS49.161
 Race 20, Group 1     (8 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.154 Vera RASSKAZOVA  RUS45.454Q
2.288 Svetlana TYULENEVA  RUS45.934Q
3.387 Elizaveta KUZNETSOVA  RUS46.386
4.494 Dariya KOMISSAROVA  RUS49.510
 Race 21, Group 1     (9 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.152 Anastasia MIGUNOVA  RUS45.846Q
2.270 Ekaterina DELYUKINA  RUS46.903Q
3.383 Lyubov YAKIMOVA  RUS48.472 
4.464 Albina MANYAKINA  RUS1:10.865
 Race 22, Group 1     (10 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.166 Sofia BOYTSOVA  RUS46.031Q
2.280 Darya ROZMAHOVA  RUS46.083Q
3.356 Anna MAZALOVA  RUS47.097 
4.461 Ekaterina RJABOVA  RUS47.582


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Sebra Sports
Eraton Race Timers
Bioracer
Skate-Tec
Impakt Sport
Web-TV
Engo
Kilimanjaro