Events
Oberstdorf-OSS
Universiade-Luzern
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
OBERSTDORF SUMMERCAMP TROPHY - Oberstdorf, Germany - 9-10 August 2019
 
Semi-Finals 333 meter Boys Junior D
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 4 skaters)
 Race 171, Group 3     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2163 Harmen LAMMERS  STH39.026Q
2.1179 Ingemar STENSKROG MIDJO  TKK39.642Q
3.3127 Haakon Anders BIERMANN  OSK40.268 
4.4183 Emil RĂ˜STE  TKK42.781
 Race 172, Group 3     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1181 Magnus RATDAL  TKK38.589Q
2.490 Daniel BRUTSCHER  ECO41.557Q
3.391 Jakob JOAS  ECO42.377 
4.284 Jack WEEDON  ALD49.772
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 4 skaters)
 Race 173, Group 2     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4118 Max KLEINRENSINK  NSV38.465Q
2.1107 Charlie ALDEN  NIRC38.866Q
3.2161 Epke VAN BENTHUM  STB38.946 
4.3188 Mathys FABER  TRL39.085
 Race 174, Group 2     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4196 Massimiliano PICCHIARELLI  VGT36.744Q
2.3128 Fredrik COLBENSEN-TVETEN  OSK38.937Q
3.272 Davide FRACCHETTI  AEV38.943 
4.1193 Jesse TUINSTRA  TRL39.103
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 4 skaters)
 Race 175, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2147 Aaron Van Quang PIETROBONO  SES34.170Q
2.1133 Miika KLEVSTUEN  OSK34.188Q
3.3126 Eirik ANDERSEN  OSK36.280 
4.4114 Willem MURRAY  NIRC36.900
 Race 176, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2115 Freddie POLAK  NIRC34.764Q
2.373 Joseph ARMSTRONG  ALD36.076Q
3.4130 Aron FEIRING  OSK37.212 
4.1100 Nick ENDEVELD  IJVZ53.284


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Web-TV
Sebra Sports
Engo
Eraton Race Timers
Skate-Tec
Bioracer
Impakt Sport
Kilimanjaro