Events
Oberstdorf-OSS
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
DEUTSCHLAND CUP - Rostock, Germany - 3-4 October 2015

Overall Classification Damen Junioren A2B1 LG1
RankNameAffil
1. Anna SEIDEL  EVD
2. Bianca WALTER  EVD
3. Gina JACOBS  EVD
4. Anna Katharina GÄRTNER  EVD
5. Tina RIETZKE  EVD
6. Maria DEIKE  ETR
Overall Classification
1500 m | 500 m | 1000 m
 
 
Overall Classification Herren Junioren A2B1 LG1
RankNameAffil
1. Christoph SCHUBERT  EVD
2. Felix SPIEGL  SLI
3. Leon KAUFMANN-LUDWIG  SLI
4. Tom RIETZKE  EVD
5. Torsten KRÖGER  ETR
6. Daniel ZETZSCHE  EVD
Overall Classification
1500 m | 500 m | 1000 m
 
 
Overall Classification Juniorinnen A2B1 LG2
RankNameAffil
1. Emily GLIEN  EVD
2. Lotte TAUBERT  ECO
3. Janina BECKER  ETR
4. Chantalle SCHLICHTING  ETR
5. Leonie HERZOG  ETR
6. Lisa LEUTHOLD  EVD
Overall Classification
1500 m | 500 m | 1000 m
 
 
Overall Classification Junioren A2B1 LG 2
RankNameAffil
1. Robin BENDIG  EVD
2. Marec ZILLER  EVD
3. Arvid TSCHESCHE  ETR
4. Klemens NEUMANN  ETR
5. Konrad NEUMANN  ETR
6. Arthur ISAEV  MERC
Overall Classification
1500 m | 500 m | 1000 m
 
 
Overall Classification Junior Gold
RankNameAffil
1. Robin TENZER  ECO
2. Julius HESSE  EVD
3. Johann KAISER  ECK
4. Rick DEIKE  ETR
5. Leon Paul LENZ  ETR
6. Martin PFROPPER  EVD
Overall Classification
1000 m | 500 m | 1000 m
 
 
Overall Classification Junior Silber
RankNameAffil
1. Lene ESCHER  ETR
2. Fabian CRULL  EVD
3. Svea ROTHE  ETR
4. Nino SKIBBE  EVD
5. Cedric VAHLE  ETR
6. Anna BABER  EVD
Overall Classification
1000 m | 500 m | 777 m
 
 
Overall Classification Junior Bronze
RankNameAffil
1. Samuel FÜSSINGER  ECO
2. Daniela LIER  ETR
3. Leon DÖRING  EVD
4. Yaron BRANDES  ETR
5. Theodor HÄUPL  ETR
6. Vanessa MARKGRAF  EVD
Overall Classification
777 m | 333 m | 500 m
 
 
.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Sebra Sports
Web-TV
Engo
Bioracer
Impakt Sport
Kilimanjaro
Eraton Race Timers
Skate-Tec