Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
STARCLASS 3 (DC-2) - Hasselt, Belgium - 4-6 December 2015
Final 500 meter Men Junior D
Race 146, Group 10 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
69
Paddy SMIT
HVHW
56.764
2.
1
87
Isaac RAIZADA
NIRC
56.940
3.
2
8
Tom COMBESCOT
ASMB
57.196
4.
4
23
Nil LLOP-IZQUIERDO
BST
58.398
Race 147, Group 9 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
121
Stijn BEEKELAAR
SVU
54.531
2.
3
140
Brian VAN RIET
TRL
54.572
3.
2
84
Till SCHÄFER
MERC
54.858
4.
4
99
Milan SCHENK
STA
55.771
Race 148, Group 8 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
74
Sam NOORDERGRAAF
IJVZ
55.705
2.
5
67
Jeremy BRINKERS
HVHW
56.509
3.
6
17
Timofey DONSKOI
BSC
56.566
4.
2
20
Arnau CORIA-RUEDA
BST
56.858
5.
4
106
Chris BARTELS
STB
56.986
6.
3
41
Matheo GRALL
CVGH
1:04.149
Race 149, Group 7 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
18
Warre VAN DAMME
BSC
54.680
2.
1
92
Melvin WILTING
NSV
54.926
3.
4
117
Thibault FOSTIER
STKG
55.226
4.
3
124
Martijn DOUMA
SVU
56.139
5.
5
47
Enzo PROOST
ERL
57.494
Race 150, Group 6 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
133
Dedmer BOUMA
TRL
55.395
2.
1
107
Brian BOER
STB
55.632
3.
4
59
Cedric VAHLE
ETR
55.939
4.
3
126
Manel VISSCHER
SVU
-
Race 151, Group 5 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
125
Jari VAN POLEN
SVU
53.279
2.
1
152
Bob ROOSEN
YDS
53.674
3.
3
45
Florian BEISER
ECO
53.882
4.
5
35
Keny GRANDJEAN
CST
54.066
5.
4
30
Federico IORIATTI
CPP
54.949
Race 152, Group 4 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
94
Ezio BONUTTI
PON
54.799
2.
1
123
Mans BOSKAMP
SVU
55.583
3.
2
135
Samuel JANSEN
TRL
55.643
Race 153, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
96
Matteo PIACENTINI
SES
52.937
2.
1
132
Niels BERGSMA
TRL
52.987
3.
2
72
Henk VAN ATTEN
IHCL
53.001
4.
4
21
Joan-Manuel CORIA-RUEDA
BST
53.224
Race 154, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
153
Leander SCHEPERS
YDS
51.748
5
2.
3
4
Theo COLLINS
ALD
51.997
3
3.
2
36
Tino RETHORE
CST
52.477
2
4.
4
90
Jack URQUHART
NIRC
53.091
1
Race 155, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
148
Giuseppe ROMEO
VGT
48.955
34
2.
3
93
Gabriel VOLET
OGCA
49.479
21
3.
4
68
Ted DALRYMPLE
HVHW
49.661
13
4.
2
32
Davide OSS CHEMPER
CPP
49.709
8
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters