Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
ALTA VALTELLINA TROPHY - Bormio, Italy - 12-15 November 2015
Heats 1500 meter Junior B Ladies
3 Races (the best skater of each race qualifies for the Final, total 6 skaters)
Race 11, Group 1 (1 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
25
Anna Katharina GÄRTNER
GER
3:04.371
Q
2.
2
66
Gloria CONFORTOLA
ITA
3:04.381
3.
4
142
Patrycja MARKIEWICZ
POL
3:04.531
4.
3
135
Sara VAN ZUIJLEN
IHCL
3:07.122
Race 12, Group 1 (2 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
27
Gina JACOBS
GER
2:44.549
Q
2.
5
128
Gioya LANCEE
NED
2:44.757
3.
3
11
Hanna IZAFATAVA
BLR
2:46.893
4.
1
24
Maria DEIKE
GER
2:47.373
5.
2
129
Maureen ONDERWATER
IHCL
2:53.785
Race 13, Group 1 (3 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
76
Gloria IORIATTI
ITA
3:05.642
Q
2.
3
144
Weronika SUROWIEC
POL
3:05.871
3.
1
34
Aline LENKE
GER
3:07.329
4.
5
134
Danique VAN LOBENSTEIN
HVHW
3:08.254
5.
4
115
Vivienne DE JONG
IHCL
3:09.058
Final 1500 meter Junior B Ladies
Race 26, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
142
Patrycja MARKIEWICZ
POL
2:49.108
2
2.
2
24
Maria DEIKE
GER
2:49.185
1
3.
5
34
Aline LENKE
GER
2:50.156
4.
1
11
Hanna IZAFATAVA
BLR
2:50.403
5.
6
134
Danique VAN LOBENSTEIN
HVHW
2:50.475
6.
4
135
Sara VAN ZUIJLEN
IHCL
-
Race 27, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
128
Gioya LANCEE
NED
2:50.250
34
2.
1
27
Gina JACOBS
GER
2:50.684
21
3.
3
25
Anna Katharina GÄRTNER
GER
2:50.830
13
4.
6
144
Weronika SUROWIEC
POL
2:53.022
8
5.
4
66
Gloria CONFORTOLA
ITA
2:53.794
5
6.
5
76
Gloria IORIATTI
ITA
-
3
Distance Classification 1500 meter Junior B Ladies
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
128
Gioya LANCEE
NED
1
34
2|1
2:44.757
2.
27
Gina JACOBS
GER
2
21
1|2
2:44.549
3.
25
Anna Katharina GÄRTNER
GER
3
13
1|3
2:50.830
4.
144
Weronika SUROWIEC
POL
4
8
2|4
2:53.022
5.
66
Gloria CONFORTOLA
ITA
5
5
2|5
2:53.794
6.
76
Gloria IORIATTI
ITA
6
3
1|6
3:05.642
Final, Group 2
7.
142
Patrycja MARKIEWICZ
POL
1
2
3|1
2:49.108
8.
24
Maria DEIKE
GER
2
1
4|2
2:47.373
9.
34
Aline LENKE
GER
3
3|3
2:50.156
10.
11
Hanna IZAFATAVA
BLR
4
3|4
2:46.893
11.
134
Danique VAN LOBENSTEIN
HVHW
5
4|5
2:50.475
12.
135
Sara VAN ZUIJLEN
IHCL
6
4|6
3:07.122
Heats, Group 1
13.
129
Maureen ONDERWATER
IHCL
5
5
2:53.785
14.
115
Vivienne DE JONG
IHCL
5
5
3:09.058
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters