Athletes |
|
|
This website is a service of PB-Event |
|
|
Biographical data for: Weronika BILLER
Classifications in season 2019/2020: |
28/09/19 | Sanok POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 1 | Junior C Girls | Overall Ranking: 27th, 500 meter: 28th, 1000 meter: 21st, 1500 meter: 24th | 12/10/19 | Gizycko POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 2 | Junior C Girls | Overall Ranking: 9th, 500 meter: 21st, 1000 meter: 4th, 1500 meter: 8th | 08/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Junior C Girls | Overall Ranking: 24th, 500 meter: 34th, 1000 meter: 19th, 1500 meter: 19th | 30/11/19 | Bialystok POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 3 | Junior C Girls | Overall Ranking: 9th, 500 meter: 11th, 1000 meter: 6th, 1500 meter: 6th | 04/01/20 | Opole POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 4 | Junior C Girls | Overall Ranking: 3rd, 500 meter: 3rd, 1000 meter: 5th, 1500 meter: 2nd | 23/01/20 | Gusev RUS | Baltic Cup 3 | Junior C Girls | Overall Ranking: 20th, 500 meter: 19th, 1000 meter: 27th, 1500 meter: 17th |
Results in season 2019/2020: |
500 meter |
51 | .627 | 09/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Semi Final, Group 4 | |
51 | .710 | 09/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Final, Group 7 | |
51 | .997 | 04/01/20 | Opole POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 4 | Final, Group 1 | |
52 | .069 | 24/01/20 | Gusev RUS | Baltic Cup 3 | Heats, Group 1 | |
52 | .224 | 24/01/20 | Gusev RUS | Baltic Cup 3 | Final, Group 5 | |
52 | .245 | 09/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Quarter Finals, Group 2 | |
52 | .370 | 30/11/19 | Bialystok POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 3 | Heats, Group 1 | |
52 | .386 | 12/10/19 | Gizycko POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 2 | Heats, Group 1 | |
52 | .522 | 30/11/19 | Bialystok POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 3 | Quarter Finals, Group 1 | |
52 | .580 | 04/01/20 | Opole POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 4 | Heats, Group 1 | |
52 | .620 | 04/01/20 | Opole POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 4 | Semi Final, Group 1 | |
52 | .673 | 19/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Quarter Final, Group 2 | |
52 | .688 | 19/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Final, Group 6 | |
53 | .089 | 08/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Heats, Group 1 | |
53 | .374 | 19/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Semi Final, Group 3 | |
53 | .950 | 18/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Heats, Group 1 | |
| P | 28/09/19 | Sanok POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 1 | Heats, Group 1 | |
|
|
1000 meter |
1:44 | .705 | 10/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Final, Group 3 | |
1:46 | .842 | 13/10/19 | Gizycko POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 2 | Final, Group 1 | |
1:47 | .548 | 05/01/20 | Opole POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 4 | Semi Final, Group 1 | |
1:47 | .634 | 29/09/19 | Sanok POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 1 | Heats, Group 1 | |
1:48 | .407 | 19/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Heats, Group 1 | |
1:49 | .583 | 20/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Final, Group 5 | |
1:49 | .681 | 01/12/19 | Bialystok POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 3 | Final, Group 2 | |
1:50 | .259 | 25/01/20 | Gusev RUS | Baltic Cup 3 | Final, Group 7 | |
1:51 | .291 | 01/12/19 | Bialystok POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 3 | Semi Final, Group 1 | |
1:52 | .121 | 10/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Semi Final, Group 1 | |
1:52 | .209 | 09/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Heats, Group 1 | |
1:52 | .481 | 13/10/19 | Gizycko POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 2 | Semi Final, Group 1 | |
1:52 | .596 | 20/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Semi Final, Group 2 | |
1:53 | .596 | 13/10/19 | Gizycko POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 2 | Heats, Group 1 | |
1:55 | .034 | 01/12/19 | Bialystok POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 3 | Heats, Group 1 | |
2:00 | .456 | 04/01/20 | Opole POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 4 | Heats, Group 1 | |
2:19 | .088 | 24/01/20 | Gusev RUS | Baltic Cup 3 | Heats, Group 1 | |
| P | 05/01/20 | Opole POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 4 | Final, Group 1 | |
|
|
1500 meter |
2:43 | .538 | 30/11/19 | Bialystok POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 3 | Semi Final, Group 1 | |
2:43 | .705 | 04/01/20 | Opole POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 4 | Final, Group 1 | |
2:46 | .433 | 30/11/19 | Bialystok POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 3 | Final, Group 1 | |
2:46 | .583 | 18/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Final, Group 4 | |
2:47 | .362 | 08/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Final, Group 3 | |
2:50 | .521 | 08/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Semi Final, Group 1 | |
2:53 | .272 | 04/01/20 | Opole POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 4 | Heats, Group 1 | |
2:54 | .176 | 30/11/19 | Bialystok POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 3 | Heats, Group 1 | |
2:55 | .052 | 18/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Semi Final, Group 2 | |
2:56 | .928 | 12/10/19 | Gizycko POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 2 | Final, Group 2 | |
2:57 | .143 | 08/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Heats, Group 1 | |
2:57 | .673 | 23/01/20 | Gusev RUS | Baltic Cup 3 | Semi Final, Group 1 | |
2:58 | .507 | 12/10/19 | Gizycko POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 2 | Semi Final, Group 1 | |
2:59 | .222 | 23/01/20 | Gusev RUS | Baltic Cup 3 | Heats, Group 1 | |
3:02 | .652 | 23/01/20 | Gusev RUS | Baltic Cup 3 | Final, Group 3 | |
3:07 | .412 | 12/10/19 | Gizycko POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 2 | Heats, Group 1 | |
3:09 | .079 | 18/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Heats, Group 1 | |
| P | 28/09/19 | Sanok POL | Ogolnopolskie Zawody Rankingowe 1 | Heats, Group 1 | |
|
|
2000 meter relay |
3:23 | .336 | 24/01/20 | Gusev RUS | Baltic Cup 3 | Final, Group 1 | |
| (Poland: Weronika Biller, Malwina Grudysz, Karolina Parczewska) |
|
|
|
|