Athletes |
|
|
This website is a service of PB-Event |
|
|
Biographical data for: Birgit RADT
Classifications in season 2019/2020: |
18/10/19 | Bormio ITA | Alta Valtellina Trophy | JUN D LAD | Overall Ranking: 10th, 500 meter: 9th, 777 meter: 9th | 25/10/19 | Bergamo ITA | StarClass 1 (CD-1) | Ladies Junior D | Overall Ranking: 9999th, 500 meter: -, 1000 meter: - | 03/11/19 | Alkmaar NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-1 | Divisie A | Overall Ranking: 1st, 500 meter: 1st | 22/11/19 | Lommel BEL | StarClass 3 (CD-2) | Ladies Junior D | Overall Ranking: 8th, 500 meter: 9th, 777 meter: 8th, 1000 meter: 6th | 28/12/19 | Den Haag NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-2 | Divisie A | Overall Ranking: 3rd, 777 meter: 3rd | 18/01/20 | Enschede NED | Twente Bokaal | Meisjes junior D | Overall Ranking: 2nd, 500 meter: 4th, 777 meter: 1st | 25/01/20 | Utrecht NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-3 | Divisie A | Overall Ranking: 5th, 1000 meter: 5th | 01/02/20 | Zoetermeer NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-4 | Divisie A | Overall Ranking: 1st, 500 meter: 1st | 21/02/20 | Groningen NED | StarClass 6 (CD-3) | Ladies Junior D | Overall Ranking: 4th, 500 meter: 5th, 777 meter: 6th, 1000 meter: 3rd | 01/03/20 | Alkmaar NED | Regiocompetitie-West-Sebra Sports Cup Finale | Divisie A | Overall Ranking: 6th, 500 meter: 6th |
Results in season 2019/2020: |
500 meter |
51 | .092 | 22/02/20 | Groningen NED | StarClass 6 (CD-3) | Semi Final, Group A | |
51 | .403 | 22/02/20 | Groningen NED | StarClass 6 (CD-3) | Quarter Finals, Group A | |
51 | .649 | 22/02/20 | Groningen NED | StarClass 6 (CD-3) | Final, Group B | |
52 | .400 | 21/02/20 | Groningen NED | StarClass 6 (CD-3) | Heats, Group A | |
52 | .46 | 18/01/20 | Enschede NED | Twente Bokaal | Halve Finales, Group 1 | |
52 | .582 | 01/03/20 | Alkmaar NED | Regiocompetitie-West-Sebra Sports Cup Finale | Kwart Finales, Groep 1 | |
53 | .031 | 23/11/19 | Lommel BEL | StarClass 3 (CD-2) | Quarter Finals, Group A | |
53 | .04 | 28/12/19 | Den Haag NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-2 | Halve Finales, Groep 1 | |
53 | .059 | 23/11/19 | Lommel BEL | StarClass 3 (CD-2) | Final, Group C | |
53 | .11 | 01/02/20 | Zoetermeer NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-4 | Halve Finales, Groep 1 | |
53 | .111 | 23/11/19 | Lommel BEL | StarClass 3 (CD-2) | Semi Finals, Group B | |
53 | .391 | 03/11/19 | Alkmaar NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-1 | Halve Finales, Groep 1 | |
53 | .44 | 01/02/20 | Zoetermeer NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-4 | Finale, Groep 1 | |
53 | .71 | 28/12/19 | Den Haag NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-2 | Kwart Finales, Groep 1 | |
53 | .743 | 22/11/19 | Lommel BEL | StarClass 3 (CD-2) | Heats, Group A | |
53 | .752 | 19/10/19 | Bormio ITA | Alta Valtellina Trophy | Heats, Group 1 | |
53 | .98 | 01/02/20 | Zoetermeer NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-4 | Kwart Finales, Groep 1 | |
54 | .002 | 19/10/19 | Bormio ITA | Alta Valtellina Trophy | Quarter Finals, Group 1 | |
54 | .260 | 01/03/20 | Alkmaar NED | Regiocompetitie-West-Sebra Sports Cup Finale | Halve Finales, Groep 1 | |
54 | .345 | 26/10/19 | Bergamo ITA | StarClass 1 (CD-1) | Quarter Finals, Group B | |
54 | .372 | 20/10/19 | Bormio ITA | Alta Valtellina Trophy | Final, Group 3 | |
54 | .42 | 25/01/20 | Utrecht NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-3 | Kwart Finales, Groep 1 | |
54 | .446 | 03/11/19 | Alkmaar NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-1 | Kwart Finales, Groep 1 | |
55 | .550 | 25/10/19 | Bergamo ITA | StarClass 1 (CD-1) | Heats, Group A | |
1:23 | .84 | 18/01/20 | Enschede NED | Twente Bokaal | Finale, Group 1 | |
| RC | 26/10/19 | Bergamo ITA | StarClass 1 (CD-1) | Semi Finals, Group B | |
| P | 01/03/20 | Alkmaar NED | Regiocompetitie-West-Sebra Sports Cup Finale | Finale, Groep 1 | |
|
|
777 meter |
1:21 | .362 | 21/02/20 | Groningen NED | StarClass 6 (CD-3) | Semi Final, Group A | |
1:22 | .497 | 21/02/20 | Groningen NED | StarClass 6 (CD-3) | Heats, Group A | |
1:22 | .933 | 25/10/19 | Bergamo ITA | StarClass 1 (CD-1) | Semi Finals, Group A | |
1:23 | .68 | 25/01/20 | Utrecht NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-3 | Halve Finales, Groep 1 | |
1:23 | .86 | 18/01/20 | Enschede NED | Twente Bokaal | Finale, Group 1 | |
1:24 | .283 | 23/11/19 | Lommel BEL | StarClass 3 (CD-2) | Quarter Finals, Group A | |
1:24 | .337 | 23/02/20 | Groningen NED | StarClass 6 (CD-3) | Final, Group B | |
1:24 | .34 | 28/12/19 | Den Haag NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-2 | Finale, Groep 1 | |
1:24 | .398 | 19/10/19 | Bormio ITA | Alta Valtellina Trophy | Quarter Finals, Group 1 | |
1:24 | .946 | 22/02/20 | Groningen NED | StarClass 6 (CD-3) | Heats, Group A | |
1:25 | .019 | 24/11/19 | Lommel BEL | StarClass 3 (CD-2) | Final, Group B | |
1:25 | .149 | 25/10/19 | Bergamo ITA | StarClass 1 (CD-1) | Quarter Finals, Group A | |
1:25 | .190 | 19/10/19 | Bormio ITA | Alta Valtellina Trophy | Final, Group 2 | |
1:25 | .639 | 22/11/19 | Lommel BEL | StarClass 3 (CD-2) | Semi Finals, Group A | |
1:25 | .693 | 22/11/19 | Lommel BEL | StarClass 3 (CD-2) | Quarter Finals, Group A | |
1:28 | .29 | 18/01/20 | Enschede NED | Twente Bokaal | Halve Finales, Group 2 | |
1:40 | .060 | 19/10/19 | Bormio ITA | Alta Valtellina Trophy | Semi Final, Group 1 | |
|
|
1000 meter |
|
|
2000 meter relay |
3:38 | .287 | 03/11/19 | Alkmaar NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-1 | Finale, Groep 1 | |
| (A4: Luke Bavius, Kai-Arne Ottenhoff, Birgit Radt, Friso van Vliet) |
3:39 | .18 | 28/12/19 | Den Haag NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-2 | Finale, Groep 1 | |
| (Divisie A 2: Silke Kabel, Harmen Lammers, Jan Mooijman, Birgit Radt) |
|
|
|
|