Athletes |
|
|
This website is a service of PB-Event |
|
|
Biographical data for: Pom STRAATHOF
Classifications in season 2019/2020: |
05/10/19 | Leiden NED | Nationale Pupillen wedstrijd Hutspot Cup | Pupillen AB meisjes | Overall Ranking: 7th, 500 meter: 7th | 18/10/19 | Bormio ITA | Alta Valtellina Trophy | JUN D LAD | Overall Ranking: 19th, 500 meter: 20th, 777 meter: 19th | 25/10/19 | Bergamo ITA | StarClass 1 (CD-1) | Ladies Junior D | Overall Ranking: 25th, 500 meter: 32nd, 777 meter: 25th, 1000 meter: 21st | 03/11/19 | Alkmaar NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-1 | Divisie A | Overall Ranking: 8th, 500 meter: 8th | 22/11/19 | Lommel BEL | StarClass 3 (CD-2) | Ladies Junior D | Overall Ranking: 26th, 500 meter: 25th, 1000 meter: 22nd | 28/12/19 | Den Haag NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-2 | Divisie A | Overall Ranking: 9th, 777 meter: 9th | 25/01/20 | Utrecht NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-3 | Divisie A | Overall Ranking: 7th, 1000 meter: 7th | 01/02/20 | Zoetermeer NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-4 | Divisie A | Overall Ranking: 8th, 500 meter: 8th | 21/02/20 | Groningen NED | StarClass 6 (CD-3) | Ladies Junior D | Overall Ranking: 18th, 500 meter: 20th, 777 meter: 23rd, 1000 meter: 13th | 01/03/20 | Alkmaar NED | Regiocompetitie-West-Sebra Sports Cup Finale | Divisie A | Overall Ranking: 12th, 500 meter: 12th |
Results in season 2019/2020: |
500 meter |
54 | .81 | 01/02/20 | Zoetermeer NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-4 | Finale, Groep 2 | |
55 | .93 | 01/02/20 | Zoetermeer NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-4 | Halve Finales, Groep 2 | |
56 | .107 | 20/10/19 | Bormio ITA | Alta Valtellina Trophy | Final, Group 5 | |
56 | .132 | 22/02/20 | Groningen NED | StarClass 6 (CD-3) | Semi Final, Group C | |
56 | .232 | 22/02/20 | Groningen NED | StarClass 6 (CD-3) | Final, Group E | |
56 | .236 | 21/02/20 | Groningen NED | StarClass 6 (CD-3) | Heats, Group A | |
56 | .30 | 28/12/19 | Den Haag NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-2 | Halve Finales, Groep 1 | |
56 | .545 | 01/03/20 | Alkmaar NED | Regiocompetitie-West-Sebra Sports Cup Finale | Halve Finales, Groep 2 | |
56 | .72 | 01/02/20 | Zoetermeer NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-4 | Kwart Finales, Groep 1 | |
56 | .880 | 23/11/19 | Lommel BEL | StarClass 3 (CD-2) | Semi Finals, Group C | |
56 | .891 | 20/10/19 | Bormio ITA | Alta Valtellina Trophy | Semi Final, Group 2 | |
56 | .927 | 01/03/20 | Alkmaar NED | Regiocompetitie-West-Sebra Sports Cup Finale | Kwart Finales, Groep 1 | |
56 | .958 | 03/11/19 | Alkmaar NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-1 | Finale, Groep 2 | |
57 | .05 | 28/12/19 | Den Haag NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-2 | Kwart Finales, Groep 1 | |
57 | .062 | 26/10/19 | Bergamo ITA | StarClass 1 (CD-1) | Quarter Finals, Group B | |
57 | .137 | 01/03/20 | Alkmaar NED | Regiocompetitie-West-Sebra Sports Cup Finale | Finale, Groep 3 | |
57 | .247 | 19/10/19 | Bormio ITA | Alta Valtellina Trophy | Heats, Group 1 | |
57 | .417 | 25/10/19 | Bergamo ITA | StarClass 1 (CD-1) | Heats, Group A | |
57 | .514 | 22/11/19 | Lommel BEL | StarClass 3 (CD-2) | Heats, Group A | |
57 | .52 | 25/01/20 | Utrecht NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-3 | Kwart Finales, Groep 1 | |
57 | .526 | 26/10/19 | Bergamo ITA | StarClass 1 (CD-1) | Final, Group H | |
57 | .593 | 03/11/19 | Alkmaar NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-1 | Kwart Finales, Groep 1 | |
57 | .714 | 03/11/19 | Alkmaar NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-1 | Halve Finales, Groep 1 | |
59 | .21 | 05/10/19 | Leiden NED | Nationale Pupillen wedstrijd Hutspot Cup | Finale, Groep 2 | |
59 | .62 | 05/10/19 | Leiden NED | Nationale Pupillen wedstrijd Hutspot Cup | Halve Finales, Groep 1 | |
1:02 | .44 | 05/10/19 | Leiden NED | Nationale Pupillen wedstrijd Hutspot Cup | Kwart Finales, Groep 1 | |
|
|
777 meter |
1:27 | .500 | 21/02/20 | Groningen NED | StarClass 6 (CD-3) | Heats, Group A | |
1:27 | .807 | 27/10/19 | Bergamo ITA | StarClass 1 (CD-1) | Semi Finals, Group C | |
1:28 | .122 | 25/10/19 | Bergamo ITA | StarClass 1 (CD-1) | Final, Group D | |
1:28 | .406 | 27/10/19 | Bergamo ITA | StarClass 1 (CD-1) | Final, Group E | |
1:29 | .358 | 23/02/20 | Groningen NED | StarClass 6 (CD-3) | Final, Group E | |
1:29 | .599 | 19/10/19 | Bormio ITA | Alta Valtellina Trophy | Final, Group 4 | |
1:29 | .62 | 25/01/20 | Utrecht NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-3 | Halve Finales, Groep 1 | |
1:29 | .733 | 25/10/19 | Bergamo ITA | StarClass 1 (CD-1) | Quarter Finals, Group A | |
1:30 | .20 | 28/12/19 | Den Haag NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-2 | Finale, Groep 2 | |
1:30 | .303 | 25/10/19 | Bergamo ITA | StarClass 1 (CD-1) | Semi Finals, Group B | |
1:30 | .417 | 26/10/19 | Bergamo ITA | StarClass 1 (CD-1) | Heats, Group A | |
1:30 | .963 | 19/10/19 | Bormio ITA | Alta Valtellina Trophy | Quarter Finals, Group 1 | |
1:31 | .728 | 19/10/19 | Bormio ITA | Alta Valtellina Trophy | Semi Final, Group 2 | |
1:32 | .176 | 22/11/19 | Lommel BEL | StarClass 3 (CD-2) | Final, Group D | |
1:38 | .028 | 23/02/20 | Groningen NED | StarClass 6 (CD-3) | Semi Final, Group B | |
1:41 | .321 | 22/11/19 | Lommel BEL | StarClass 3 (CD-2) | Quarter Finals, Group A | |
|
|
1000 meter |
1:58 | .84 | 25/01/20 | Utrecht NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-3 | Finale, Groep 2 | |
|
|
2000 meter relay |
3:31 | .032 | 19/10/19 | Bormio ITA | Alta Valtellina Trophy | Semi Final, Group 1 | |
| (NEDERLAND 2: Kiek Straathof, Pom Straathof, Luna van Polen) |
3:33 | .970 | 03/11/19 | Alkmaar NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-1 | Finale, Groep 1 | |
| (A2: Stan de Graaf, Boet Groenewegen, Nina Loman, Pom Straathof) |
3:45 | .06 | 25/01/20 | Utrecht NED | Regiocompetitie-West - Sebra Sports Cup-3 | Finale, Groep 1 | |
| (Team A 4: Christiano Delgado, David Linse, Pom Straathof, Juul van der Zwaan) |
| P | 27/10/19 | Bergamo ITA | StarClass 1 (CD-1) | Final, Group A | |
| (IHC Leiden: Stan de Graaf, Pom Straathof, Timo Valentijn, Juul van der Zwaan) |
|
|
|
|