Athletes |
|
|
This website is a service of PB-Event |
|
|
Biographical data for: Patricija SNIKERE
Classifications in season 2019/2020: |
31/08/19 | Spisska Nova Ves SVK | 9th STEZ Cup + Olympic Hopes 2019 | Sen + A + B + C2 Ladies | Overall Ranking: 11th, 500 meter: 8th, 1000 meter: 10th, 1500 meter: 9th | 08/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Ladies | Overall Ranking: 12th, 500 meter: 13th, 1000 meter: 10th, 1500 meter: 10th | 15/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Ladies | Overall Ranking: 12th, 500 meter: 13th, 1000 meter: 10th, 1500 meter: 12th | 22/11/19 | Bialystok POL | Danubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2) | JUNIOR B LADIES | Overall Ranking: 23rd, 500 m: 23rd, 1000 m: 11th, 1500 m: 28th | 21/02/20 | Zagreb CRO | Danubia Cup 6 (CD-3) | LADIES | Overall Ranking: 1st, 500 m: 2nd, 1000 m: 2nd, 1500 m: 1st |
Results in season 2019/2020: |
500 meter |
49 | .077 | 22/11/19 | Bialystok POL | Danubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2) | Heats, Group 1 | |
49 | .850 | 23/11/19 | Bialystok POL | Danubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2) | Quarter Final, Group 2 | |
50 | .144 | 22/02/20 | Zagreb CRO | Danubia Cup 6 (CD-3) | Heats, Group 1 | |
50 | .307 | 16/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Heats, Group 1 | |
50 | .527 | 31/08/19 | Spisska Nova Ves SVK | 9th STEZ Cup + Olympic Hopes 2019 | Heats, Group 1 | |
50 | .640 | 22/02/20 | Zagreb CRO | Danubia Cup 6 (CD-3) | Final, Group 1 | |
50 | .932 | 08/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Heats, Group 1 | |
51 | .007 | 23/11/19 | Bialystok POL | Danubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2) | Semi Final, Group 3 | |
51 | .253 | 09/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Final, Group 4 | |
51 | .402 | 16/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Final, Group 3 | |
51 | .878 | 31/08/19 | Spisska Nova Ves SVK | 9th STEZ Cup + Olympic Hopes 2019 | Final, Group 2 | |
1:02 | .776 | 31/08/19 | Spisska Nova Ves SVK | 9th STEZ Cup + Olympic Hopes 2019 | Semi Final, Group 1 | |
1:06 | .232 | 23/11/19 | Bialystok POL | Danubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2) | Final, Group 6 | |
|
|
1000 meter |
1:43 | .603 | 24/11/19 | Bialystok POL | Danubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2) | Final, Group 2 | |
1:45 | .265 | 16/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Heats, Group 1 | |
1:46 | .226 | 17/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Final, Group 2 | |
1:46 | .697 | 10/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Final, Group 3 | |
1:49 | .646 | 24/11/19 | Bialystok POL | Danubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2) | Semi Final, Group 1 | |
1:50 | .034 | 01/09/19 | Spisska Nova Ves SVK | 9th STEZ Cup + Olympic Hopes 2019 | Heats, Group 1 | |
1:50 | .145 | 23/02/20 | Zagreb CRO | Danubia Cup 6 (CD-3) | Heats, Group 1 | |
1:52 | .308 | 09/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Heats, Group 1 | |
1:52 | .956 | 17/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Semi Final, Group 1 | |
1:53 | .279 | 23/02/20 | Zagreb CRO | Danubia Cup 6 (CD-3) | Final, Group 1 | |
1:56 | .956 | 01/09/19 | Spisska Nova Ves SVK | 9th STEZ Cup + Olympic Hopes 2019 | Semi Final, Group 1 | |
2:03 | .261 | 23/11/19 | Bialystok POL | Danubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2) | Heats, Group 1 | |
|
|
1500 meter |
2:41 | .304 | 22/11/19 | Bialystok POL | Danubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2) | Final, Group 5 | |
2:42 | .183 | 31/08/19 | Spisska Nova Ves SVK | 9th STEZ Cup + Olympic Hopes 2019 | Semi Final, Group 1 | |
2:47 | .113 | 21/02/20 | Zagreb CRO | Danubia Cup 6 (CD-3) | Final, Group 1 | |
2:48 | .930 | 08/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Final, Group 2 | |
2:49 | .719 | 31/08/19 | Spisska Nova Ves SVK | 9th STEZ Cup + Olympic Hopes 2019 | Final, Group 2 | |
2:51 | .178 | 15/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Heats, Group 1 | |
2:52 | .492 | 15/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Final, Group 2 | |
2:53 | .824 | 22/11/19 | Bialystok POL | Danubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2) | Semi Final, Group 2 | |
2:54 | .578 | 21/02/20 | Zagreb CRO | Danubia Cup 6 (CD-3) | Heats, Group 1 | |
2:55 | .251 | 08/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Heats, Group 1 | |
3:00 | .538 | 22/11/19 | Bialystok POL | Danubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2) | Heats, Group 1 | |
|
|
2000 meter relay |
| P | 23/11/19 | Bialystok POL | Danubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2) | Final, Group 1 | |
| (LATVIA: Anna Jansone, Karlis Kruzbergs, Roberts Kruzbergs, Patricija Snikere) |
|
|
|
|