Events
17-banner-Rostock-StarClass
17-banner-Budapest-Danubia
17-banner-Leeuwarden-StarClass
17-banner-Zagreb-Danubia
17-banner-Ventspils-Europacup
17-banner-Gent-Easter Tournement
17-banner-Turnhout-Closing Games
18-banner-Oberstdorf-Summercamp
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Live


Select auto-reload time:
 
KNSB CUP 5 - Utrecht, Netherlands - 13 January 2018

LIST OF COMPETITORS

 

Divisie A

1. 36 Melle VAN 'T WOUT  ASCJE
2. 42 Jens VAN 'T WOUT  ASCJE
3. 18 Mark CHONG  BOR
4. 22 Kay HUISMAN  HVHW
5. 44 Ties KUIPER  IHCL
6. 60 Kjeld VLOEMANS  IJVZ
7. 2 Denis NIKISHA  KAZ
8. 12 Yerkebulan SHAMUKHANOV  KAZ
9. 15 Mersaid ZHAKSYBAEV  KAZ
10. 16 Nurbergen ZHUMAGAZIYEV  KAZ
11. 25 Adil GALIAKHMETOV  KAZ
12. 33 Abzal AZHGALIYEV  KAZ
13. 3 Teun BOER  NSV
14. 38 Ingmar VAN DE GRIEK  STA
15. 24 Hugo BOSMA  STB
16. 11 Bram STEENAART  SVU
17. 48 Zeno DE BOER  SVU
18. 58 Pieter BOLSIUS  SVU
19. 26 Niels KINGMA  TRL
20. 28 Sven ROES  TRL
21. 45 Hessel VAN BERKUM  TRL
22. 21 John-Henry KRUEGER  USA

Divisie B

1. 74 Max VAN WIJK  HVHW
2. 62 Emma VAN ZUIJLEN  IHCL
3. 92 Melvin WILTING  NSV
4. 69 Anne Floor OTTER  SCT
5. 93 Chris BRIJDER  SCT
6. 90 Michelle VELZEBOER  STB
7. 39 Jorn HOLWERDA  STG
8. 73 Niek ENGELHART  STG
9. 37 Joni TERSTEEG  SVU
10. 41 Caspar DOUMA  SVU
11. 46 Hessel KOOT  SVU
12. 66 Mans BOSKAMP  SVU
13. 71 Mark VAN WIJNGAARDEN  SVU
14. 77 Esther GIJSBERS  SVU
15. 43 Steyn LAND  TRL
16. 57 Jenning DE BOO  TRL
17. 68 Brian VAN RIET  TRL
18. 79 Joris BERGSMA  TRL

Divisie C

1. 97 Rolf VAN KLEEF  GO
2. 117 Jeremy BRINKERS  HVHW
3. 76 Tijn LEIJGRAAFF  IHCL
4. 95 Maureen ONDERWATER  IHCL
5. 103 Savannah AUDIER  IHCL
6. 108 Vivienne DE JONG  IHCL
7. 63 Pepijn KOESTAL  IJVZ
8. 75 Jeroen WILHELM  IJVZ
9. 83 Steijn KOOPS  NSV
10. 91 Jens RUIJS  NSV
11. 87 Erwin HOGERLAND  SCT
12. 55 Idse VAN BENTHUM  STB
13. 85 Daan KOS  STB
14. 96 Chris BARTELS  STB
15. 99 Brian BOER  STB
16. 116 Roos ANTONISSEN  STG
17. 59 Syb KOOT  SVU
18. 88 Esmee ROES  TRL

Divisie D

1. 64 Kai AARTS  IHCL
2. 98 Nienke BERGHOUT  IHCL
3. 67 Justus KLASTER  SCT
4. 114 Hidde VAN DIJK  SCT
5. 20 Klaske BAARS  STA
6. 119 Milan SCHENK  STB
7. 121 Florine HEHEWERTH  STB
8. 35 Bram VAN DER MEER  STG
9. 126 Esmee JAGER  STG
10. 118 Martijn DOUMA  SVU
11. 78 Iris VEENSTRA  TRL
12. 88 Ilse TUINSTRA  TRL
13. 115 Dedmer BOUMA  TRL
14. 120 Femke DE BOER  TRL
15. 123 Samuel JANSEN  TRL
16. 124 Sietske VAN DER MEER  TRL
17. 129 Anna Marit SYBRANDI  TRL

Divisie E

1. 72 Niels D'HUY  HVHW
2. 19 Lars SCHERPENZEEL  IJA
3. 60 Lars DE GROOT  IJVZ
4. 127 Nikki NOORDERGRAAF  IJVZ
5. 1 Lieselot NOIRON  IRTA
6. 2 Arthur ZIJLSTRA  NSV
7. 86 Loes VERHEUL  NSV
8. 125 Marcel VALIZE  NSV
9. 24 Jorik VAN DER VAART  STA
10. 109 Kirsi HOOGEVEEN  STB
11. 44 Yara MEIJERS  STG
12. 70 Claudia HOF  STG
13. 30 Manouk GIJSBERS  SVU
14. 61 Diede VAN OORSCHOT  SVU
15. 89 Manel VISSCHER  SVU
16. 130 Suze KINGMA  TRL

Divisie F

1. 5 Marit WIJBENGA  GO
2. 32 Annika LUTJE SPELBERG  GO
3. 84 Stella SLEEBOS  GO
4. 11 Fien DEPUYDT  IHCL
5. 10 Thijmen KOESTAL  IJVZ
6. 22 Sarah REIJKE  IJVZ
7. 27 Lisa VAN BELLE  IJVZ
8. 90 Anna TIMMERMAN  NSV
9. 1 Loek VAN VILSTEREN  SCT
10. 3 Maaike KRAMER  SCT
11. 14 Quint KUITERT  SCT
12. 34 Vera BRUINSMA  SCT
13. 78 Myrthe WIELINGA  SCT
14. 94 Barth WIJKSTRA  SCT
15. 15 Tessa HEIKENS  STG
16. 23 Finn KOEN  STG
17. 30 Sophie JACKSON  STG
18. 122 Arthur VAN DIJK  SVU

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
SpeedSkatingShop
Customboots.de
Sebra Sports
Hunter
pb-event
Maplez